Wypalanie dpf, b. intensywne dymienie w ruchu miejskim

<<

alffik

Dołączenie: 04 Lut 2018 21:46

Post 04 Lut 2018 22:32

Wypalanie dpf, b. intensywne dymienie w ruchu miejskim

Witam Koledzy,
Od kilku miesięcy jestem, a bardziej żona, "szczęśliwym" posiadaczem insigni 2.0cdti/160KM/2014
Poprzedni użytkownik korzystał z auta w mieście, krótkie trasy, po 3 latach filtr DPF padł, awaria silnika, brak mocy itp,
Po wymianie, regeneracji, certyfikowanej( warsztat w wawie) , auto sprawuje się normalnie z jednym małym ale,
Jeśli wypalanie zachodzi w trasie przy prędkościach autostradowych lub na dłuższych odcinkach jest niezauważalne natomiast w mieście jest tragedia pt. zasłona dymna.
Wizyty w ASO na analizatorze wypadły pozytywnie.
Ostatnia wizyta w serwisie montującym DPF( w ramach gwarancji) poskutkowała wykasowaniem kilkudziesięciu błedów? ( komputer pokładowy nic nie wskazywał, auto pracowało normalnie), dymienie nie ustąpiło,
Kolejna wizyta, diagnoza błąd czujnika różnicy ciśnień, czujnik wymieniony, zrobione 1500km, powrót do miasta, dymienie znów się objawiło,
Objawy w ruchu miejskim pojawiają się co ok. 200-250km(takie krótkie okresy wypalania?) po przejechaniu ok. 20km od odpalenia, dojazd do wawy( w tym w miarę szybki przelot trasą siekierkowską) i potrafią trwać ładne kilkanaście minut, wypada najczęściej w poranne korki, masakra.
Doraźny sposób w postaci wyłaczenia silnika pomaga ale nie jest rozwiązaniem problemu.
Oprócz dymienia ostry gryzący zapach.
Pytanie czy ktoś ma jakiś pomysł, bo panom z serwisu chyba ich brakuje albo liczą że klient odpuści.
pozdrawiam
<<

Alex

Awatar użytkownika

Administrator

Dołączenie: 19 Sty 2013 00:00

Miejscowość: Iława

Post 04 Lut 2018 23:40

Re: Wypalanie dpf, b. intensywne dymienie w ruchu miejskim

Zainstalować diodę dzięki, której można obserwować wypalanie DPF'a. Filtr sam z siebie nie może się popsuć, tylko poprzez niewłaściwe użytkowanie go.
Wyłączając silnik podczas wypalania się filtra, skracasz żywotność swojego silnika.

Forum Opel Insignia poleca:

<<

alffik

Post 06 Mar 2018 12:37

Zmniejszona została dawka paliwa dostarczana do filtra. sytuacja unormowała się.
<<

TuneFORCE

Dołączenie: 13 Paź 2011 19:28

Miejscowość: Poznań/Wałbrzych

Post 20 Mar 2018 00:02

Zmniejszona została dawka paliwa? A w jaki sposób?
Facebook: https://www.facebook.com/TuneFORCE-109364479166793/
http://www.dpfserwis.pl
http://www.tuneforce.pl
- BOXy do aut na gwarancji ze strojeniem na hamowni
- Profesjonalny serwis FAP/DPF
- Hamownia 4x4 Poznań MAHA LPS3000
<<

alffik

Post 26 Maj 2018 11:34

Słuszne pytanie od tunerforce, takie było info od serwisu, okazało się, że był to okres gdy auto więcej jeździło dłuższe odcinki i tego chorobowego objawu nie zauważyłem. Po powrocie do standardowego cyklu miejskiego problem objawił się ponownie i serwis nie może sobie dać z nim rady. Cykl ok. 250 km, wszystkie czujniki w normie, brak błędów, spadku mocy itp, a auto jak zacznie zadyme to k...., sprawdziłem, ok 15km przejechane w ok 15min poza miastem i wtedy ustaje, akurat miałem warunki w nocy gdy rozpoczął się cykl dymienia, (bez prędkości autostradowych, no może miejscami ).
W mieście nie próbowałem, bo wygląda tak jakby coś mi się zaczynało palić :-(.
Jeśli nie dokończy cyklu wypalania( zadymiania :twisted: ), czyli silnik został wyłaczony, wraca do niego po około 10km, po ponownym uruchomieniu, w cyklach jazdy miejskiej masakra.
serwis próbuje ustawić temperatury czujników, czy to byłyba własciwa droga?
ktoś miał podobny przypadek?
jakieś sugestie?

ostatnia długa trasa w-wa - amsterdam, bezproblemowo, kończące kilkadziesiąt km w mieście też bez objawów,

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Silniki Diesel

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 7 gości