Buczenie, pojękiwanie z komory silnika - elektrozawór

<<

witro

Dołączenie: 21 Paź 2012 21:09

Miejscowość: Kołobrzeg

Post 21 Paź 2012 22:12

Re: Buczenie, pojękiwanie z komory silnika

He, he, he ale wymyślacie. Tylko nie zapomnijcie rozebrać swoich cacek.
Miałem ten sam problem. To buczenie a raczej rezonans współgrający z obrotami silnika +- 2000 obr/min też doprowadzał mnie do szału.
W serwisie Opla też udawali, że nic nie słyszą. Wtedy byłem nieźle poirytowany. Teraz śmiać mi się chce.
Drodzy Panowie, podnosimy maskę, na przednim prawym nadkolu mamy usytuowany filtr. Oto cały sprawca. W swoich zaczepach jest za mało naprężony i swoją obudową, drgając styka o nadkole.
Bierzemy kawałki gumy /jakaś dętka rowerowa/, podkładamy gdzie trzeba i po bólu.
Do roboty :D
Insignia 2011, 2.0 CDTI COSMO AUTOMAT 160 kM
<<

Maciax

Dołączenie: 31 Sie 2012 09:58

Post 22 Paź 2012 08:58

Nooo kolego jak to będzie to to osobiście postawię ci flaszkę albo i dwie nawet (pod warunkiem że pijemy razem :))Dziś pójdę to sprawdzić ale sądzę, że to nie będzie jednak obudowa filtra. No ale zobaczymy - dam znać jak się uda albo i nie :)
Insignia, 2010, automat, diesel 130KM, czarny metalik.

Forum Opel Insignia poleca:

<<

Maciax

Post 22 Paź 2012 11:22

:( Niestety flaszki zostają u mnie. Zgodnie z Twoimi radami umocowałem filtr paliwa tak, że nie ma prawa się ruszać ani dotykać czegokolwiek poza tym co mu podłożyłem. I niestety - BEZ ZMIAN. Czyli to nie jest to. A szkoda bo już się ucieszyłem...
<<

Maciax

Post 22 Paź 2012 11:24

Filtr powietrza.. przepraszam za błąd
<<

pm_35

Dołączenie: 30 Sie 2012 17:48

Post 22 Paź 2012 16:50

Witam.
Kolego Maciax nie wiem jak będzie u Ciebie ale u Mnie jak jeżdżę na manualnej zmianie biegów to, to wycie jest jakby mniejsze,
nie wiem od czego to zależy ale tak jest.
Sprawdź u siebie i daj znać.
Ja jeszcze pomęczę serwis jak będę wgrywał nowy soft silnika ale na razie nie mam czasu do nich jechać.
A może zamiast do serwisu jechać do jakiegoś dobrego fachowca od diesli, niech posłucha i może coś wymyśli.
Pozdrawiam.
<<

witro

Post 22 Paź 2012 21:18

Kolego pm_35. Według mnie jeżeli jedziesz na manualu to po prostu wymuszasz inne obroty i dlatego nie rezonuje. Jeżeli rezonuje mniej to jedziesz poniżej lub powyżej "nieszczęsnych" obrotów.

Kolego Maciax. Szkoda, ze w Twoim przypadku nie pomogło. Nie mogę uwierzyć. Spróbuj zrobić jeszcze jedno podejście. Kwadratowa obudowa filtr powietrza od strony kabiny zawieszona jest na poziomo ułożonym metalowym kołku. Pomiędzy nim, a uchwytem obudowy znajduje się gumowa tulejka. W moim przypadku tam był za duży luz i rezonowało. Obudowa filtra pukała o nadkole. Można to sprawdzić w ten sposób, że przed jakąkolwiek pracą położysz rękę na filtrze i powinieneś usłyszeć lekkie metaliczne puknięcie. Wcisnąłem tam /zwiększyłem objętość tulejki/ niewielki pasek gumy i pomogło. Na marginesie dodam, że pomogło na jakieś dwa tygodnie. Następnym razem zdemontowałem obudowę i pod spód musiałem upchać więcej gumy. od trzech miesięcy mam pełny komfort. Na marginesie dodam, że jeżdżę Insignią 2,0 dieslem ze 160 kM w automacie w wersji cosmo. Wszystko z 2011 roku.
Trzymam kciuki bo pić się chce :D
Pozdrawiam
<<

pablo

Dołączenie: 25 Sie 2012 21:59

Post 22 Paź 2012 23:09

Kolego witro (skoro tak ładnie tytulujemy się)-czy ten dźwięk był słyszalny szczególnie podczas jazdy? I jak bys go opisał? Nie mam teraz dostępu do auta bo jestem w dalekich stronach ale jak wrócę i będzie to to, to chętnie ugasze twoje pragnienie ;) Oby to było właśnie to...
Opel Insignia 2.0 CDTI Sports Tourer 130KM Szary Technical
<<

Maciax

Post 23 Paź 2012 08:22

Tak zrobiłem. Dodatkowo tą gumową tulejkę zacisnąłem opaską tak że ni chu.... hu hu się nic nie rusza. Dodatkowo na czas próby pod całą obudowę podłożyłem kawałek dywanu (celem sprawdzenia) tak, że naprawdę obudowa nie dotyka niczego oprócz dywanu i tych miejsc gdzie jest zamocowana. Zaciśnięta, i niestety dalej warczy. :(
<<

witro

Post 23 Paź 2012 14:50

Nie wiem Maciax. Szkoda, że nie mogłem pomóc. Sam mam świeżo w pamięci to denerwujące buczenie. Ja bym bardziej nazwał to rezonowaniem zgodnym z obrotami silnika. Słyszałem to z kabiny samochodu. Było słyszalne tak od 1700 do 1900 obr./min. Mi się wydaje, że to auto posiadając dość mocny silnik wytwarza siłą rzeczy spore drgania. Prawdopodobnie Opel powinien coś poprawić z amortyzacją wszystkich pierdół. Musisz Maciax znaleźć tą pierdołę. Nie remontujcie żadnych skrzyń biegów. Musisz kogoś posadzić za kierownicą i na postoju niech ten ktoś tak gazuje żeby buczało, a ty głowę do komory silnika i nasłuchiwać. Musisz wszystko obmacać. Nawet wydawałoby się największy bzdet. Ja w ten sposób znalazłem swojego bzdeta.
Powodzonka
<<

Maciax

Post 23 Paź 2012 14:58

Tylko kurcze to słychać w czasie jazdy. I to na 4,5,6 biegu. Więc troszkę trudno sprawdzić ale zrobię tak jak mówisz. Może przy wyższych obrotach coś usłyszę? Jutro zerknę w robicie bo będzie troszkę czasu. Oczywiście napiszę co i jak.
PoprzedniaNastępna

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Silniki Diesel

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości