Buczenie, pojękiwanie z komory silnika - elektrozawór

<<

Maciax

Dołączenie: 31 Sie 2012 09:58

Post 11 Paź 2012 21:10

Re: Buczenie, pojękiwanie z komory silnika

Kolego PM - widać, że męczymy się z tym samym. Jeśli masz na gwarancji rób bo kapitalka skrzyni to koszt od 6 do 10 tysięcy. Dla mnie to niepojęte, że przy 90 tysiacach skrzynia można by rzec - PADA. A serwis rozkłada ręce. Masakra. A i zakup innej skrzyni nie wchodzi w grę no bo jaką się ma pewność, że nie kupi się takiego samego padła?
Informuj na bieżąco do czego doszedłeś
pozdrawiam
Insignia, 2010, automat, diesel 130KM, czarny metalik.
<<

pm_35

Dołączenie: 30 Sie 2012 17:48

Post 12 Paź 2012 20:28

Witam.
Ja nie jestem do końca przekonany że to jest wina skrzyni biegów.
Moje auto już nie jest na gwarancji i oby to nie była skrzynia, bo przecież to nie jest stary polonez z wyjącym mostem.
A dodatkowo od kilku dni auto zaczęło więcej palić o jakieś 0.5l i nie wiedzieć czemu na zimnym silniku podnosi obroty do ok 1000, wcześniej tego nie było.
Chwilami to mam już dość tego wozu.
Pozdrawiam.

Forum Opel Insignia poleca:

<<

P405

Dołączenie: 19 Wrz 2011 17:01

Post 12 Paź 2012 23:32

Podnosi obroty bo zrobiło się zimno i musi doładować akumulator, a jak podnosi obroty to i pali więcej.
<<

TOPFIRE

Dołączenie: 16 Gru 2010 22:25

Post 16 Paź 2012 14:22

Witam, podnoszenie obrotów silnika było juz wielokrotnie poruszane na tym forum, i faktycznie w okresie gdzie temperatury spadają, samochód a raczej jego komputer samoistnie podnosi obroty, to jest fakt i potwierdzony nie przez jednego dilera.
Pozdrawiam
<<

Maciax

Post 17 Paź 2012 09:29

A moze to sprzeglo jest winne? No bo jesli skrzynia dziala normalnie - zadnych skokow problemow z przelaczaniem to skad to wycie?
<<

Wojtassss

Dołączenie: 27 Wrz 2012 11:20

Post 17 Paź 2012 10:07

...
Ostatnio edytowany przez Wojtassss, 13 Gru 2013 12:28, edytowano w sumie 1 raz
<<

pablo

Dołączenie: 25 Sie 2012 21:59

Post 17 Paź 2012 14:34

U mnie pomimo wymiany paska alternatora i jakiś tam rolek nadal buczy ale w deszczu mniej. A chyba wilgoć ewentualnie może wpływać jedynie na ten pasek... Raczej u mnie nie jest to skrzynia. Ale czy sprzęgło...? Ale co do sprzęgła ma wilgotność powietrza?
Zaczynam się zastanawiać, czy czasem każdy z nas nie ma innego buczenia, pojękiwania. Nie wiem czy to jest do wyeliminowanie, bo to chyba jest jakiś chochlik, który w każdym z aut ukrywa się w różnych miejscach i stamtąd nadaje... :D
Opel Insignia 2.0 CDTI Sports Tourer 130KM Szary Technical
<<

pm_35

Post 18 Paź 2012 21:39

Witam.
Wracając do podnoszenia obrotów, to nie do końca jestem przekonany o tym co koledzy piszecie a już na pewno nie przekonają mnie słowa jakichś dilerów, oni tyle się znają co mechanicy z serwisów Opla.
U nas nad morzem dzisiaj było w dzień 18 st czyli ciepło, po przejechaniu odcinka ok 20 kilometrów podjeżdżam sobie to przejazdu kolejowego (zamknięty) i co zatrzymuję się i silnik chodzi na 1000 obrotów, pytam po jaką cholerę.
Kilka dni temu ruszam spod biura po godzinnym postoju po trasie i co silnik odpala normalnie a za chwilę wchodzi na 1000 obrotów, gaszę i odpalam ponownie i jest ok.
Panowie ja coraz bardziej skłaniam się ku stwierdzeniu że Opel Insignia to jest GNIOT a zjeździłem już naprawdę sporo opli i złego słowa nigdy nie dałem powiedzieć a dzisiaj zauważyłem że kratka od nawiewu od strony pasażera się uszkodziła przez buteleczkę od zapachu, no to już jest żenada.
Pozdrawiam.
<<

Maciax

Post 19 Paź 2012 09:15

pm_35 a nie masz w okolicach jakiegoś warsztatu który naprawia automaty? Musimy znaleźć przyczynę tego dźwięku bo mam wrażenie że jest coraz gorzej. A serwis mi chce wysłać całą skrzynie do regeneracji (po 90 tys km) W czerwcu tego roku skończyła się gwarancja - przecież nie zapłacę 10 tysi za naprawę skrzyni! To 1/5 ceny auta! Powaliło ich całkiem. Oni mieli mi wskazać przyczynę a potem bym już robił sobie dalej we własnym zakresie. Ale nie potrafią tego. Kasować to owszem - za każde gówno parę stówek z kieszeni znika. Panowie a może wy macie jakieś informacje o dobrym warsztacie zajmującym się skrzyniami automatycznymi (ja jestem z podkarpacia ale tu raczej bida jest z tym). Każda pomocna rada się przyda
<<

pm_35

Post 19 Paź 2012 15:55

Witaj kolego Maciax.
Ja jestem z Koszalina a to jak wiadomo to dziura jakich mało.
Podobno bardzo dobra firma od napraw skrzyń biegów jest w Poznaniu nawet koledzy z serwisu Opla Koszalin tamtych polecają.
Ale czy Ty jesteś już pewien że to skrzynia?
Jak się zdecydujesz na wizytę w tym Poznaniu do daj znać, zdobędę adres i kontakt i może z Tobą się tam wybiorę.
U mnie gwarancja skończyła się pod koniec Sierpnia i to jest dopiero ból.
Po Niedzieli pojadę do naszego serwisu i trochę ich podpytam o te skrzynie może cosik powiedzą?
A tak w ogóle to te skrzynie podobno nie mają dobrej renomy chociaż jeżdżą nie tylko w Oplach.
Pozdrawiam.
PoprzedniaNastępna

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Silniki Diesel

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości