Buczenie, pojękiwanie z komory silnika - elektrozawór

<<

Maciax

Dołączenie: 31 Sie 2012 09:58

Post 02 Paź 2012 10:50

Re: Buczenie, pojękiwanie z komory silnika

W automacie jest inaczej. Procedura wypuszczania i nalewania oleju jest inna - nie znam sie dokladnie ale jakies tam podcisnienie nadcisnienie kolejnosci temperatury itp...
Insignia, 2010, automat, diesel 130KM, czarny metalik.
<<

pablo

Dołączenie: 25 Sie 2012 21:59

Post 03 Paź 2012 20:28

No i jestem po serwisie. Wymienili mi pasek alternatora, rolkę prowadzącą alternatora i napinacz wielorowkowy paska klinowego. I... chyba cisza:) Piszę chyba, bo zbyt dużo nie jeździlem, ale faktycznie nie ma już tego pojękiwania. Jest jakiś jeszcze dźwiek, ale to chyba już charakterystyka tego silnika. Trochę pojeżdżę w korkach i wtedy się upewnię, czy silnik w końcu pracuje normalnie. Samochodu nie użytkuję od nowości i nabyłem go drogą kupna w czasie, gdy pojękiwanie już było. Nie wiem więc do końca jak powinien brzmieć w pełni sprawny silnik insigni, ale na pewno nie tak jak to było dotychczas.
Mam nadzieje, że to już koniec mojej walki z buczeniem i pojękiwaniem.
Opel Insignia 2.0 CDTI Sports Tourer 130KM Szary Technical

Forum Opel Insignia poleca:

<<

Maciax

Post 03 Paź 2012 20:51

Ile cie to kosztowalo?
<<

pablo

Post 03 Paź 2012 21:58

670 z jakimś rabatem na części i robociznę. W zasadzie to nawet nie wiem dlaczego dostałem ten rabat...
<<

Maciax

Post 04 Paź 2012 21:02

U mnie zmieniono olej w skrzyni plus regulacja oprogramowaniem skrzyni biegów ale problem nie zniknął. Co prawda skrzynia działa nieco ciszej i płynniej ale buczenie pozostało. Nie wiem co dalej z tym robić bo serwis rozłożył ręce i powiedział, że to coś w skrzyni a oni skrzyń nie robią i wysyłają gdzieś do Wrocławia... a koszty - ponad 6 tys zł... więc chyba będę jeździł aż się rozdupcy całkiem i kupie jakąś skrzynię z rozbitka albo znajdą przyczynę usterki w innej ASO.
<<

pablo

Post 05 Paź 2012 21:02

Hmm. Pojeździlem, posłuchałem i niestety nadal słyszę ten jakże miły dla mych uszu skowyt. Ale mniejszy niż poprzednio, więc pewnie coś na rzeczy było z tym co mi zrobili w ASO. Chyba u mnie też coś się dzieje ze skrzynią. Ale skoro nie ma poza tym innych objawów to teraz jednak chyba sobie odpuszczam i staram się przyzwyczaić. Do następnego wkurzenia...
<<

Maciax

Post 06 Paź 2012 12:12

W komputerze w ASO istnieje taki zapis, że jeśli klient zgłasza warczenie na 4,5 i 6 biegu to należy wgrać nowe oprogramowanie do skrzyni. Niestety moja skrzynia takowe podobno już ma a dźwięk nadal wkurza i to właśnie na 4,5 o 6 biegu i zaczyna się tak od 1400 do 2000 obrotów na minutę zwłaszcza przy obciążeniu silnika (podjazd pod górę np.). Z tym, że to nie jest warkot ani zgrzyt - to jest coś huczy jak łożysko ale dziwne że tylko na tych wyższych biegach. Osobiście nie wierzę też w stwierdzenie mechanika, że to coś z mechanizmem różnicowym, bo wtedy by wył na każdym biegu. Widać, że te skrzynie mają jakiś problem i ASO nie bardzo wiedzą jak to naprawić. Ale trzeba próbować, bo koszt naprawy to ponad 6tys a używana skrzynia na alledrogo to ponad 4tys. Może by tak napisać do samego Opla? :)
pozdrawiam
<<

pablo

Post 08 Paź 2012 22:26

U mnie pojękuje na każdym biegu w przedziale 1000-2000. Nie ma przy tym znaczenia czy pod górkę czy z górki. Próbuję się do tego przyzwyczaić, ale na razie jakoś mi to nie wychodzi...
<<

pm_35

Dołączenie: 30 Sie 2012 17:48

Post 11 Paź 2012 17:15

Witam Panowie po dłuższej nieobecności.
Ja mam niestety taki sam problem jak kolega Maciax, tak samo wyje, takie same obroty ale od jakiegoś tygodnia zaczęło wyć także podczas rozpędzania
już także powyżej 2000 obrotów nie mam już do tego nerwów.
Kolega coś pisze że skrzynia, że zmiana oprogramowania, przecież to usterka mechaniczna i co do tego ma elektronika, po prostu te gamonie w serwisach nie mają bladego pojęcia o samochodach
ten samochód kosztował sporo powyżej 100 tys zł i takie rzeczy nie powinny mieć miejsca.
Ja wiem jedno, jest to mój pierwszy diesel i już na pewno ostatni i nie wiem czy także nie ostatni już Opel, a miałem ich naprawdę sporo.
A tak na marginesie ja też dałem się namówić na zmianę oprogramowania w skrzyni i dla tych co jeszcze tego nie zrobili rada NIE RÓBCIE TEGO. W silniku też mieli przeprogramować ale coś im nie poszło
i unieruchomili mi samochód na dwa dni i musieli wrócić do starego softu w przyszłym tygodniu jadę niech wgrywają stary soft do skrzyni.
Pozdrawiam.
<<

pablo

Post 11 Paź 2012 17:45

Daj więc znać, czy chociaż jakakolwiek zmiana nastąpi.
PoprzedniaNastępna

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Silniki Diesel

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 10 gości