Jaki olej do silnika ?

<<

mk5r

Dołączenie: 29 Mar 2012 12:32

Post 23 Lut 2015 19:50

Re: Jakiego oleju używacie do silnika w Insigni ?

Cześć, co powiecie na płukankę millers-a przed wymianą z GM-owskiego, jest to bezpieczny zabieg?
<<

rataj73

Dołączenie: 07 Lip 2014 10:45

Post 23 Lut 2015 21:12

Oczywiście że bezpieczny pod warunkiem że zastosujesz się do instrukcji i nie będziesz na tym jeździł. Po pierwszej płukance ( myślę że wcześniej nigdy nie była robiona czyli 195tyś) olej po wymianie był czystszy , ale dypy nie urwało. Po kolejnych 12 tyś kolejna płukanka i wymiana oleju i tu już efekt był spektakularny, bo do tej pory czyli jakieś 4,5 tyś olej nadal czysty jak w benzynie. Nic się nie rozszczelniło, nic nie cieknie a na blacie już, albo jak kto woli dopiero 209tysi :D

Forum Opel Insignia poleca:

<<

mk5r

Dołączenie: 29 Mar 2012 12:32

Post 23 Lut 2015 22:29

Dzięki, mój przebieg to 135tyś myślę, że czas na kąpiel.
<<

Konrad70

Dołączenie: 29 Lis 2013 21:23

Post 12 Mar 2015 16:41

W moim przejechane 270 000 i jezdzimy na mobilu 0w 40 new life czy to az tak zle?
<<

quest-serwis

Dołączenie: 03 Kwi 2015 23:24

Miejscowość: Warszawa

Post 04 Kwi 2015 03:57

Z mojego punktu widzenia sprawa wygląda nieco inaczej.
Wiadomo klienci mają swoje upodobania często po oczytaniu się np. "sponsorowanych" testów, artykułów itp. Niektórych ciężko przekonać do oleju preferowanego przeze mnie także skoro klient wie lepiej to proszę bardzo - ja chciałem dobrze. Także pracuję przy silnikach Opla jeżdżących na różnych olejach, a przy rozbieraniu silników widzę co się dzieje na jakim oleju i mogę zauważyć tutaj zdecydowane zależności. Mógłbym napisać na ten temat doktorat ale tak w skrócie:

1. OPEL DEXOS 2 - silnik w miarę czysty ( oczywiście w środku :) ) ale liczne przytarcia / rysy łożysk wałków rozrządu, wału korbowego, zapieczone nagarem pierścienie. W ujemnych temperaturach robi się galareta i pojawiają się ze smarowaniem po zimnym rozruchu. Robiłem test w chłodni, aż szkoda że nie zrobiłem dokumentacji foto - porównywałem olej oryginalny DEXOS 5w30 z serwisu z beczki 208L (nie z allegro) do oryginału Mobila 5w30 - po nocnym chłodzeniu lepkości obu próbek diametralnie różne, GM dosłownie galareta. W niektórych bardziej czułych silnikach występowały także problemy ze smarowaniem po mocnym rozgrzaniu - po ponownym odpaleniu nie gaśnie kontrolka oleju, dopiero po dodaniu gazu. Po wymianie oleju na Mobil usterka nigdy nie wystąpiła ponownie - ten problem przerabiałem wielokrotnie, głównie w INSIGNIA A20DTH , ASTRA Z14XEP. GM-a z pewnością nie polecam.
2. Castrol - widać od razu na czym silnik jeździł - mega nagar wszędzie, w kanałach olejowych, na pokrywie zaworów czasem aż grubo ! (chyba że olej wymieniany co max 10000km), przytarcia , zapieczone pierścienie. Także nie polecam.
3. Millers - na pewno lepiej niż na GM i Castrolu ale bez rewelacji uważam że jest mocno przereklamowany, tak samo jak Castrol.
4. Mobil 1 - wypada zdecydowanie najlepiej zarówno pod względem czystości pierścieni, braku osadów, i ogólnego braku większych oznak zużycia - Polecam i używam we własnych autach. Do Insigni Zdecydowanie polecam Mobil 5W30 ESP
5. Motul - Jakość podobnie jak mobil jednak stosunek cena/jakość nieco gorzej. - Także polecam

Pozdrawiam - quest-serwis.pl
<<

P405

Dołączenie: 19 Wrz 2011 17:01

Post 04 Kwi 2015 13:03

Ten Mobil jest akurat rzeczywiście dobry. Osobiście w przyszłym tygodniu będę zalewał Ravenolem VMO 5W40.
Pytanie co ile jeszcze zmieniali ten olej.
<<

marcinisko

Dołączenie: 07 Lut 2015 08:48

Post 09 Kwi 2015 14:53

A co powiecie o oleju LOTOS SYNTHETIC C2+C3 SAE 5W-30
<<

borys78

Dołączenie: 12 Lut 2014 21:25

Post 09 Kwi 2015 18:50

Dobry, aczkolwiek nie najlepszy. Ma mało dodatków myjących i anty-pieniących. Jest klasy SJ, czyli wysokiej, ale są lepsze np. Millers.

Pozdr
Andrzej
<<

quest-serwis

Dołączenie: 03 Kwi 2015 23:24

Miejscowość: Warszawa

Post 09 Kwi 2015 19:03

Nie można patrzeć ślepo jedynie na specyfikacje na butelce.
Castrol też ma super parametry a po 150 000km syf w silniku jak po żadnym innym oleju , no poza oryginalnym olejem forda
<<

borys78

Dołączenie: 12 Lut 2014 21:25

Post 09 Kwi 2015 19:45

Nie można też patrzeć ślepo na rozbierane od różnych użytkowników silniki ...
Jeden jeździł po mieście i katował, drugi po autostradach po 180 itd...
Lepsze parametry oleju = lepsza ochrona silnika. To prosta zasada mechaniki.
PoprzedniaNastępna

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Silniki Diesel

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 10 gości