Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów M32

<<

sliver001

Dołączenie: 01 Maj 2013 19:19

Post 28 Paź 2013 09:57

Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów M32

Po lekturze ostatnich postów z tego tematu http://www.opel-insignia.com.pl/viewtopic.php?f=17&t=250&start=420 w niedługim czasie będę wymieniał olej w skrzyni biegów ;) Ponieważ jak większość rzeczy przy Isi tak i to będę robił sam to mam pytanie do osób, które przerabiały temat - którędy wlać świeży olej do skrzyni M32 i jak wygląda sprawa z dostępem tzn. co trzeba zdemontować aby się dostać do wlewu?
Ze zlaniem starego oleju chyba nie powinno być problemu bo jak się domyślam będzie jakiś korek spustowy - prawda?

Poprawiony temat / Alex
<<

Adaxis

Dołączenie: 30 Cze 2013 00:31

Miejscowość: Kraków

Post 28 Paź 2013 11:04

Re: wymiana oleju w skrzyni biegów

Dopisuję się do tego pytania, tym bardziej, że słyszałem, że to nie takie proste, bo nawet z rozgrzanej skrzyni nie chce zejść cały olej, więc jak to zrobić ? -oto jest pytanie :)
Cosmo 2.0 CDTI 160 KM ecoFLEX

Forum Opel Insignia poleca:

<<

jacek.kr

Dołączenie: 26 Paź 2013 18:37

Post 28 Paź 2013 13:27

Adaxis, Ty masz skrzynię F40, możesz w miarę spać spokojnie. Póki co moja skrzynia m32 nie daje żadnych negatywnych objawów, ale też zamierzam wymienić olej - dołączam się do pytania.
PS> Po lekturze działu o m32 na skrzynie.com.pl bardzo żałuje, że nie kupiłem wersji 160KM.
<<

Adaxis

Post 28 Paź 2013 17:35

jacek.kr - niby tak, ale ASO powiedział, że rocznik 2011 mógł mieć dla mojej skrzyni 2 różne oleje i w tym jeden jakiś niezalecany i wycofany na początku 2011...
Insignia pochodzi z Francji jest ponad 100 tsys. km, więc dla świętego spokoju wolę wlać tego polecanego dla mnie... Fuchsa -TUTAJ. Ciekawe co o tym inni sądzą? :)
<<

sliver001

Post 28 Paź 2013 19:45

Gdzie wlewać i spuszczać olej w M32 już wiem - poniżej wrzucam rysunek. Chętnie za to przeczytam jak poradzić sobie z zalaniem nowego oleju ;)

Image
<<

miroslawus

Dołączenie: 20 Lis 2009 10:02

Post 29 Paź 2013 06:51

Chcę się podzielić opinią na temat oleju Fuchs. Z racji tego, że jestem już po regeneracji skrzyni M32 to mogę się wypowiedzieć:) Mój mechanik, który naprawiał skrzynię nie posłuchał mnie i wlał olej FEBI 75W-90 gl5 zamiast Fuchsa. Nie podoba mi się to więc chciałem ten olej zmienić. Ciężko go w ogóle dostać, pewna firma, która naprawia te skrzynie ma go w ofercie i w sklepie internetowym. Ja udałem się do sklepu z olejami i chciałem na zamówienie sobie olej kupić. Sprzedawca z wielkim zdziwieniem zapytał czemu właśnie ten olej. Wytłumaczyłem mu o co chodzi, a on odpowiedział, że olej Fuchsa to są najgorsze oleje do skrzyni biegów stąd oni nawet nie prowadzą ich sprzedaży i dlatego ciężko go kupić. Wróciłem do samochodu po puszkę z moim olejem czyli FEBI. Powiedział, że ten olej co mam wlany jest o dwie klasy wyżej niż Fuchs jedynie co to może być zbyt gęsty, bo do skrzyń manualnych wlewa się 75W-80, ale jak tak bardzo chce wymienić to proszę bardzo. Muszę to potwierdzić w innym sklepie z olejami lub może to sprawdzi, ktoś z Was:) Czekam na opinie:)
<<

sliver001

Post 29 Paź 2013 09:29

miroslawus napisał(a):...Ciężko go w ogóle dostać, pewna firma, która naprawia te skrzynie ma go w ofercie i w sklepie internetowym. Ja udałem się do sklepu z olejami i chciałem na zamówienie sobie olej kupić. Sprzedawca z wielkim zdziwieniem zapytał czemu właśnie ten olej. ..

Szukałem w necie opinii na temat tego oleju ale nic ciekawego nie znalazłem "za" lub "przeciw" bo głównie trafiałem na posty właśnie tej firmy gdzie od razu były linki do ich sklepu tak więc będzie trzeba chyba się przyjrzeć innym oleją do skrzyń...
<<

miroslawus

Dołączenie: 20 Lis 2009 10:02

Post 29 Paź 2013 09:33

sliver001 napisał(a):
miroslawus napisał(a):...Ciężko go w ogóle dostać, pewna firma, która naprawia te skrzynie ma go w ofercie i w sklepie internetowym. Ja udałem się do sklepu z olejami i chciałem na zamówienie sobie olej kupić. Sprzedawca z wielkim zdziwieniem zapytał czemu właśnie ten olej. ..

Szukałem w necie opinii na temat tego oleju ale nic ciekawego nie znalazłem "za" lub "przeciw" bo głównie trafiałem na posty właśnie tej firmy gdzie od razu były linki do ich sklepu tak więc będzie trzeba chyba się przyjrzeć innym oleją do skrzyń...

silver001 czekam na jakieś Twoje spostrzeżenia:) Dawaj znać co i jak ja też służę pomocą, bo mam temat skrzyni dosyć mocno ogarnięty:)
<<

Adaxis

Post 29 Paź 2013 14:30

Ja również przeżywam takie same dylematy. U mnie wszyscy mechanicy (nawet robiący Opla) śmieją się z Fuchsa i co robić jak za namową firmy regenerującej skrzynie oraz innych kolegów na forum dałem się skusić i zakupiłem ponoć najlepszy i w przyzwoitej cenie, olej Fuchs do silnika i skrzyni -oto cytat pracownika firmy:
Do Pana silnika mamy w ofercie dedykowany olej z normą dexos 2 - FUCHS Titan PRO FLEX 5W30 XTL
Olej posiada wyselekcjonowany pakiet dodatków spełniajacy wszystkie wymagania silników Opla (Eco FLEX).
W Pana aucie zastosowano skrzynie biegów M32. To dobra konstrukcja, ale niestety wadliwa. Skoro pyta Pan o olej to ma Pan świadomość, że jego wymiana może przedłużyć jej żywot. Jeśli chodzi o to co wlać do tej skrzyni to mogę polecić jeden produkt - FUCHS TITAN SINTOFLUID 75W80

Ponieważ dział skrzyń biegów w naszej firmie naprawia sporo skrzyń M32 testowaliśmy zarówno olej serwisowy jak i wspomniany olej FUCHSa i serwisówka wypada bardzo blado. Olej serwisowy posiada symbol GM 1940004. Wcześniej do tych skrzyń lano olej GM 1940182 (czerwony). Na szczęście Opel się zorientował ze to był powazny błąd i kupił od firmy Petronas licencję na olej Tutela 75W85 - taki jak FIAT leje do swoich M32. To olej znacznie lepszy od poprzedniego, ale daleko mu jeszcze do doskonałości.
Olej Sintofluid 75W80 to najwyższa półka, olej syntetyczny na estrach. W laboratoryjnym badaniu porównawczym na aparacie 4 kulowym jest w stanie pracować do obciążeń rzędu 4400 N gdy olej serwisowy poddaje się przy 2400 N. Bogaty pakiet dodatków i wyższy wskaźnik lepkości pozwala na eksploatację skrzyni M32 w lepszym środowisku niz daje to olej serwisowy.
Uważa, że ja mam M32, ja się nie znam, a wspomnieliście, że CDTI 2011 ecoFlex to skrzynia F40. Jeśli tak to firma się skompromitowała i szkoda gadać....
Na rynku olejów do samochodów od czasu do czasu afery z podróbkami. Czy to nie jest coś podobnego, jaka jest więc najprawdziwsza prawda? :roll: Kupiłem, ale jeszcze nie zmieniłem :)
<<

sliver001

Post 29 Paź 2013 16:26

Trochę poczytałem i jednak u siebie zaleję skrzynię Oplowskim GM 1940004 (olej dedykowany do M32 od 2012 o kolorze słomkowym). Do Fuchsa nie przekonują mnie pozytywne opinie i testy firmy, która akurat go sprzedaje... Innych nie znalazłem i nie słyszałem. Dodatkowo na forach różnych marek znalazłem posty napisane przez pracowników tejże firmy gdzie przy okazji odpowiedzi dotyczących napraw skrzyń bardzo chwalą olej Fuchs - jestem przewrażliwiony na tego typu reklamę i to dodatkowy powód dla którego nie kupię tego oleju.

P.S.
Mam przeczucia, że jeszcze 2-3 lata i gdy duże koncerny produkujące oleje wyczują w tym biznes to dogadają się między sobą i zaczną wmawiać klientom, że olej w skrzyni biegów należy wymieniać tak jak olej w silniku a w TV i prasie będziemy oglądać reklamy coraz to nowych produktów do skrzyń powstałych na bazie nanotechnologii z cząsteczkami magnetycznymi, które przyklejają się do zębatek i synchronizatorów dzięki czemu dodają dodatkowe Nm i KM...
Oczywiście dużo właścicieli którzy dbają o swoje auta w to uwierzy i biznes się rozkręci i będzie podobnie jak na przykład ze zmową firm oponiarskich i magicznymi 7 stopniami :D W tym wypadku, wyszło na jaw, że firmy się dogadały między sobą ale kto o tym pamięta - każdy zmienia opony gdy tylko temp przekroczy magiczna granicę mimo, że tak naprawdę w dodatnich temperaturach taka opona zachowuje się dużo gorzej niż letnia... http://www.autocentrum.pl/opony/regula- ... owa-bajka/
Ostatnio edytowany przez sliver001 29 Paź 2013 16:58, edytowano w sumie 2 razy
Następna

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Skrzynie biegów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości