Czujniki ciśnienia

<<

Seeeebek

Awatar użytkownika

Dołączenie: 14 Wrz 2014 10:10

Miejscowość: Bristol/Rzeszów

Post 28 Kwi 2015 22:18

Czujniki ciśnienia

Witam, mam małe pytanko. Kupiłem kilka dni temu 20'' pięcioramienne felgi opc line. Założylem je od razu na samochód. Nie zmieniło się w ogóle ciśnienie na wskazaniu komputera, myslałem, że jest po prostu takie samo jak w starych kołach. Pojechałem na stację wyrównać ciśnienie, wskazanie nadal sie nie zmieniło. Dzis rano wychodze na dwór, a tam kapeć, dosłownie samochód stoi na feldze. Wskazanie na komputerze pokazuje poprawne wartosci na wszystkich kołach. I po tym dlugim wstępie rodzi się moje pytanie. Czy to możliwe żeby te koła nie miały czujników ciśnienia? Jak one w ogóle wygladaja i czy da sie je ewentualnie przełożyc ze starych 18'' felg?
Ostatnio edytowany przez Seeeebek, 29 Kwi 2015 02:43, edytowano w sumie 1 raz
<<

viki2000

Dołączenie: 18 Sie 2015 08:18

Post 14 Lis 2015 16:19

Re: Czujniki cisnienia

Może tak być że nie ma w tych 20 czujników. Jak jest czujnik to wentyl jest inny, ma taką aluminiową długą nakrętkę, nie da się pomylić ze zwykłym wentylem. Przełożyć się jak najbardziej da gdyby nie było. Ponadto gdyby jednk były w tych 20 to procedura ich programowania jest opisana w instrukcji obsługi, po zmianie kół z innymi czujnikami auto powinno stać 20 minut aby komp złapał inny nowy sygnał i trzeba jechać ileś km z jakąś prędkością aby się skalibrowały, tak jest w Iślach po FL.

Forum Opel Insignia poleca:

<<

Alex

Awatar użytkownika

Administrator

Dołączenie: 19 Sty 2013 00:00

Miejscowość: Iława

Post 14 Lis 2015 17:07

viki2000 napisał(a):Może tak być że nie ma w tych 20 czujników. Jak jest czujnik to wentyl jest inny, ma taką aluminiową długą nakrętkę, nie da się pomylić ze zwykłym wentylem.

To prawda, że wentyl z czujnikiem jest metalowy, ale nie zawsze oznacza on, że czujnik się tam znajduje. Przy moich 19" jest wentyl metalowy, a czujników brak.
<<

matysek

Dołączenie: 02 Gru 2015 17:57

Post 02 Gru 2015 18:14

Pozwolę się podpiąć pod temat... do tej pory, nie miałem auta z czujnikami ciśnienia więc z góry przepraszam jeżeli pytanie jest głupie...

W salonie powiedzieli mi (samochód odbieram za jakiś miesiąc) że muszę kupić za 3999 zestaw kół z oponami zimowymi (17, samochód będzie na 18), bo posiada wspomniane czujniki ciśnienia i nie da się łatwo zmienić opon. Rzeczywiście tak jest? Do tej pory po prostu jechałem do gumiarza i robił podmiankę.. teraz tak się nie da? Czy coś źle handlowca zrozumiałem?

Wg opisu, sa to czujniki z auto kalibracją - czy to oznacza że po ew. wymianie opon, nie trzeba nic w komputerze zmieniać?

Dzieki
<<

spiryt4

Dołączenie: 27 Kwi 2014 22:49

Miejscowość: Świętochłowice

Post 02 Gru 2015 18:26

matysek napisał(a):Pozwolę się podpiąć pod temat... do tej pory, nie miałem auta z czujnikami ciśnienia więc z góry przepraszam jeżeli pytanie jest głupie...

W salonie powiedzieli mi (samochód odbieram za jakiś miesiąc) że muszę kupić za 3999 zestaw kół z oponami zimowymi (17, samochód będzie na 18), bo posiada wspomniane czujniki ciśnienia i nie da się łatwo zmienić opon. Rzeczywiście tak jest? Do tej pory po prostu jechałem do gumiarza i robił podmiankę.. teraz tak się nie da? Czy coś źle handlowca zrozumiałem?

Wg opisu, sa to czujniki z auto kalibracją - czy to oznacza że po ew. wymianie opon, nie trzeba nic w komputerze zmieniać?

Dzieki

Według mnie i mojej wiedzy to wydaje mi się że chcą Cię naciągnąć na te 4k. ;)
Insignia ST 2.0 CDTI 198KM
<<

mario dk

Dołączenie: 09 Maj 2013 16:49

Miejscowość: Odense Danmark, Kędzierzyn-Koźle woj. opolskie

Post 02 Gru 2015 22:52

Nie chodzi o kłopot z czujnikami!! Tylko o wymianę opon na felgach z wentylem z zespolonym z czujnikiem ciśnienia. Każdy "oponiarz" trzęsie się przy wymianie ponieważ łatwo jest uszkodzić taki czujnik. A to kosztuje około 400 zł/szt.
Insignia 2,0 CDTI 130 kombi 2009 Odense Danmark, Kędzierzyn-Koźle woj. opolskie
<<

viki2000

Post 02 Gru 2015 23:03

Naciągnąć? Ja bym powiedział że okraść w biały dzień!

Więc tak, zacznijmy od tego jakie auto odbierasz? Jestem na czasie bo w tym roku żona kupiła nową Astrę, a ja Insignię, i do obu skompletowałem osobne zestawy kół na zimę z czujnikami.

Jeżeli chodzi o Insignię to nie trzeba nic robić, zakładasz koła a czujniki programują się same, trzeba postępować tak jak pisze w instrukcji, czyli po przekładce kół auto musi stać 20 minut żeby czujniki złapały sygnałz odbiornikiem w aucie. I tyle.

W Astrze już tak łatwo nie jest bo czujniki trzeba programować ( poprostu Astra pamięta jeden zestaw czujników, Insignia dwa komplety albo i więcej), taki sprzęt maja warsztaty wyposażone w lepsze komputery no i serwis, mi to zrobili w serwisie za darmo , ale normalnie chyba biorą 20zł od koła, tak nas urządzili zieloni w unii europejskiej, poczytaj w sieci skąd się to wzięło. Ostatecznie do ceny opon/felgi lub alufelgi dochodzi 1000zł za czujniki. Jak nie zalóźysz też tragedii nie będzie, poprostu przez zimę będzie się świecić kontrolka i tyle, jak na wiosnę założysz letnie to zniknie.

Kolego to wszystko jest przy założeniu że chcesz mieć osobny zestaw kół na zimę, wiadomo jak będziesz przekładał tylko opony to temat znika, tylko przekładki nie może robić byle jaki Zenek gumolep bo uszkodzi czujniki i lipa wtedy.

A teraz zobacz sobie ile kosztują nowe zimówki na allegro, nie mówię tu o Continentalach za 2500 zł tylko o normalnych oponach, zobacz ile kosztuja felgi , i cęnę dodaj czujników i napewno wyjdzie o wiele mniej, często ktoś sprzedaje taki komplet za połowę ceny bo dostał w salonie za symboliczną złotówkę jak sobie Insignię skonfigurował za 150tysi, Allegro i Olx nie gryzie.

Ja sam pokupowałem opony, felgi/alufelgi i czujniki na zimę i nie wyszło mi 8 tysi i to jeszcze 17 calowe , standardowy rozmiar , do wyboru do koloru.

I co mnie wkurza to to że pozmieniali rozstawy felg, kiedyś opel miał 5x110 wszystko, a teraz Astra ma 5x115 a Insignia 5x120 żebyś tylko broń boże kochany kliencie nie przekładał, tylko kupował nowy produkt. Ale życie , co robić.

Wszystko co powyżej napisałem przeszłem tej zimy na swoich autach, na własnej skórze, i oba auta też są moimi pierwszymi z czujnikami, więc tym bardziej podpowiadam co i jak żeby się ktoś nie męczył, albo ktoś kogoś nie naciągał. Czujniki i tak tylko salon bo tam po podaniu Vinu dadzą Ci takie jakmidą do Twojego modelu, w pierwszej chwili chciałem kupić na allegro bo 400zł ale jak sobie pomyślałem że mogą nie pasować albo być zepsute to już lepiej dam tym złodziejom raz zarobić.

mario dk napisał(a):Nie chodzi o kłopot z czujnikami!! Tylko o wymianę opon na felgach z wentylem z zespolonym z czujnikiem ciśnienia. Każdy "oponiarz" trzęsie się przy wymianie ponieważ łatwo jest uszkodzić taki czujnik. A to kosztuje około 400 zł/szt.

Kolego gdzie widziałeś czujniki po 400? w trzech salonach w warszawie, mikołowie i wrocławiu sprawdzałem i wszędzie poniżej 250 zł, kupiłem 8 sztuk, jeden komplet w czerwcu, drugi w październiku.

Kolego jak piszesz że każdy gumiarz się trzęsie to zmień gumiarzy, albo oni zakończyli swoją wiedzę na wymanach dętek w fiatach 126p albo nie są gumiarzami, mało wspomnieć że czujniki to żadna nowość i wiele aut i modeli takowe posiada od wielu lat, jak wyżej napisałem nie jeździc do byle jakich Zenķów, ktoś kto prowadzi zakład profesjonalny tego tematu się nie boi bo i nie ma czego, trzeba tylko grzecznie powiedzieć że są czujnki.

Sam miałem obawy co do tego tematu i patrzyłem z zaciśniętymi zębami czy będzie ok ale jak mi Pan zrobił cały wykład o czujnikach, ich pracy, ułożeniu w feldze, typach ( najbardziej powalone w francuzach ) t o nie ma się czego bać, a uszkodzić przy wymianie naprawdę trudno.
<<

matysek

Dołączenie: 02 Gru 2015 17:57

Post 03 Gru 2015 11:22

Dzięki za wypowiedź - kupuję Insignię (Cosmo). Do tej pory w autach zawsze wymieniałem tylko gumy, felgi miałem jedne.

Czyli wg tego co piszesz, nie powinno być problemu z zamianą samych gum?
<<

viki2000

Post 03 Gru 2015 11:29

Jeżeli robi to fachowiec, który się na tym zna i nie boi się tego ruszać, to nie będzie najmniejszego problemu. Oczywiście sytuacja idealną jest posiadanie osobnego kompletu, ale każdy ma inne warunki do wymiany i trzymania takiego kompletu kół i zasobność portfela jest także u każdego inna, ja sobie sam wymieniam , mam 3 auta do obsługi, mam klucz elektryczny do kół więc nie muszę się bujać po gumolepach. Ja też mam wersję Cosmo z sierpnia tego roku, nie wiem jaka budę bierzesz ale jak HB to zaraz półka będzie stukać na nierównościach, brak podstopnicy w takim aucie ( sama wykładzina pod lewą nogą, nawet astra ma tam wtopiona specjalna gumę ) jest nieporozumieniem, a tak poza tym to jestem zakochany w tym aucie.
<<

amstaf11

Dołączenie: 22 Lip 2010 17:25

Post 03 Gru 2015 13:25

Witam!
W marcu odbierałem Insignie Biturbo ST Exexutive i jadąc w góry kupiłem komplet opon 17 plus alu felgi w serwisie opla ( przez allegro ) oraz czujniki cisnienia ( nowy typ ) również na allegro i summa sumarum zimy nie było koła złożyłem 2 tyg temu i czujniki działają ( nie programowałem ich ). W serwisie opon chcieli 100zł ale coś mi ich 'komputer" się nie podobał i sobie odpuściłem. Tak więc czujniki działają bez ich programowania ale jak sie dowiadywałem w serwisie isia ma okreslona liczbę zmiany kół ( np. krzyżowanie kół lub zakup nowych ) po wyczerpaniu limitu trzeba programować koła do auta.
Następna

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Felgi i opony

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość