Czujniki ciśnienia

<<

matysek

Dołączenie: 02 Gru 2015 17:57

Post 03 Gru 2015 20:55

Re: Czujniki cisnienia

Pojechałem dziś do swojego "gumiarza" podpytać o te czujniki. Stwierdził, że Opel chce mnie po prostu naciągnąć. Bez problemu wymienia we wszystkich markach samochodów opony z czujnikami ciśnienia - owszem, trwa to trochę dłużej. Mówi że nie miał jeszcze przypadku żeby czujniki się popsuły przy wymianie...

No, to teraz trzeba opony zamówić

Co do pytania - też biorę HB. Zobaczymy co z tą półką będzie.
<<

wassermann

Dołączenie: 19 Maj 2015 19:38

Miejscowość: Gdańsk

Post 03 Gru 2015 21:07

matysek napisał(a):Dzięki za wypowiedź - kupuję Insignię (Cosmo). Do tej pory w autach zawsze wymieniałem tylko gumy, felgi miałem jedne.
Czyli wg tego co piszesz, nie powinno być problemu z zamianą samych gum?

Czołem,
W październiku odebrałem nową Insignię na kołach 19". Wkrótce potem, jeszcze przed pierwszym wyjazdem "w trasę", zmieniłem opony na zimowe (same opony - felgi zostały te same), no i gumiarze poradzili sobie bez marudzenia. A nie wyglądali na mistrzów w swoim fachu (niestety, nie miałem wielkiego wyboru jeśli chodzi o serwis oponiarski). Założyli nowe opony na te same felgi i czujniki działają normalnie* Nie było żadnych problemów, a wymiana poszła szybko.

Co cieszy mnie najbardziej, na stacji benzynowej niedaleko domu kompresor wskazuje ciśnienie identyczne z tym co pokazują czujniki :) Swoją drogą zaskakujące, jak to ciśnienie wzrasta po rozgrzaniu opon - o 0.2-0.3 bara.

(*) Jeden czujnik dwa razy mnie zawiódł - brak komunikacji, odczyt " --- " Za każdym razem w takiej samej sytuacji - wkrótce po rozpoczęciu jazdy autostradą, przy prędkości 180-200 km/h. Po kilku minutach błąd zniknął i poza tymi zdarzeniami się nie pojawił. Zgłosiłem w Oplu, zresztą błąd zapisał się w komputerze, jak będzie się powtarzał, to na wiosnę przy wymianie na letnie mam wystąpić o nowy czujnik. Ale podobno "temat rzeka", bo nie jest to niestety w pełni niezawodna technologia.

Forum Opel Insignia poleca:

<<

juras11

Dołączenie: 05 Mar 2016 23:05

Post 29 Mar 2016 19:53

Czujniki ciśnienia

Witam.

Mam takie pytanie, insignia model 2010.
Wg dekodera VIN:
UJN: System monitorowania ciśnienia w kołach

Czy można swobodnie zamieniać felgi miejscami?
Dzisiaj pompowałem koła i z przodu dałem 2.1 a z tyłu około 2.3, po odczytach z komputera wynika jakby widział to inaczej.

odczyt z komputera poniżej:
Załączniki
20160329_192442.jpg
na rozgrzanych kołach
20160329_192442.jpg (152 KiB) Obejrzany 759 razy
20160329_191544.jpg
na zimnych kołach.
20160329_191544.jpg (214.84 KiB) Obejrzany 762 razy
<<

viki2000

Dołączenie: 18 Sie 2015 08:18

Post 04 Kwi 2016 11:53

Re: Czujniki ciśnienia

Odczyty są dopiero po jakimś czasie, no i zmienne, zależne od temperatury zewnętrznej , nagrzania koła itd. Gdzieś czytałem, że ponoć nie można zamieniać, ale zakładałem teraz w swojej nowe alufelgi ( rok prod 2015 ) i zupełnie nie zwracałem uwagi gdzie był jaki czujnik i nic się nie dzieje.
<<

mario dk

Dołączenie: 09 Maj 2013 16:49

Miejscowość: Odense Danmark, Kędzierzyn-Koźle woj. opolskie

Post 04 Kwi 2016 18:52

Myślę, że umiejscowienie czujnika ma znaczenie. Zmniejsz ciśnienie np. w przednim prawym kole i sprawdź jakie są wskazania na wyświetlaczu. Wydaje mi się, że jeśli zamieniłeś czujniki, wskazania nie będą pokrywały się z rzeczywistością tzn. nie wysokość ciśnienia tylko umiejscowienie koła.
Insignia 2,0 CDTI 130 kombi 2009 Odense Danmark, Kędzierzyn-Koźle woj. opolskie
<<

juras11

Dołączenie: 05 Mar 2016 23:05

Post 05 Kwi 2016 19:41

mario dk napisał(a):Myślę, że umiejscowienie czujnika ma znaczenie. Zmniejsz ciśnienie np. w przednim prawym kole i sprawdź jakie są wskazania na wyświetlaczu. Wydaje mi się, że jeśli zamieniłeś czujniki, wskazania nie będą pokrywały się z rzeczywistością tzn. nie wysokość ciśnienia tylko umiejscowienie koła.

Właśnie to umiejscowienie koła mnie interesuje, mam zamiar zrobić jak mówiłeś, będę zmniejszał ciśnienie w poszczególnych kołach i wtedy okaże się które w jakim miejscu powinno być :)

Niby wg VIN mam czujniki samouczące się, ale jak to dokładnie działa to nie wiem.

Jak będę miał chwile to pokombinuje i dam znać.
<<

viki2000

Dołączenie: 18 Sie 2015 08:18

Post 06 Kwi 2016 07:50

A ja nadal obstawiam, że nie ma znaczenia. Sprawdzone na mojej Insigni, w tamtym tygodniu, zmieniałem alufelgi na nowe i Pan w zakładzie dostał kompletne koła oryginalne które dostałem wraz z autem i miał zamienić na nowe alufelgi. Nie dostał żadnej informacji z której strony dane koło zostało ściągnięte i gdzie ma trafić czujnik. Po kilku dniach system poinformował mnie o niskim ciśnieniu w lewym tylnym kole, to koło pod pompowałem i informacja znikła, a co za tym idzie wnioskuje że nie ma znaczenia gdzie znajduję się dany czujnik, ponieważ prawdopodobieństwo że właśnie ten był tam wcześniej jest bardzo małe.
<<

rataj73

Dołączenie: 07 Lip 2014 10:45

Post 06 Kwi 2016 12:46

Zamiana kół nie ma znaczenia, koło to tylko nadajnik, a odbiorniki są w nadkolach , ich zasięg to ok 50cm więc nie ma możliwości żeby odczytał przeciwne koło, a tymbardziej na drugiej osi .Przez pierwsze kilkaset metrów mogą być stare wskazania ,ale później muszą być właściwe.
<<

Aser

Dołączenie: 04 Sty 2016 22:44

Post 20 Cze 2016 10:30

.................
Poprzednia

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Felgi i opony

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość