Zestaw naprawczy koła, a dojazdówka

<<

kicaj

Dołączenie: 01 Kwi 2014 20:12

Post 23 Kwi 2014 23:08

Re: Zestaw naprawczy koła, a dojazdówka

Mam w liftbacku pełnowymiarową 17tkę i mam styropian. Wystarczy samą felgę przymierzyć. ..

Sent from mobile.
<<

vinisurf

Dołączenie: 22 Mar 2014 09:51

Miejscowość: Olsztyn

Post 27 Kwi 2014 23:28

No i sprawdziłem...
Dla zainteresowanych informuje, że w wersji ST nie są potrzebne dodatkowe styropiany, aby wrzucić pełnowymiarowy zapas. U mnie na zapas leci strukturalna 17. Muszę tylko dokupić jakąś oponę na sztukę w razie, "odpukać w niemalowane", kapcia. Poniżej zdjęcie jak to się prezentuje. Uprzedzając - tak wiem, że koło jest do góry nogami i bez styropianu, ale oryginalnie mam styropian do zestawu naprawczego, tylko że jakoś go brak było... Tak więc zamiast jak dla mnie mało wartej dojazdówki postanowiłem sobie poradzić w taki oto sposób:

Edit:
Dorzuciłem obecnie oponkę na felgę. Rozmiar 225/55/17. Wszystko u mnie się zmieściło idealnie i zamknęło bez podnoszenia czy też wypychania podłogi, ale przy tym rozmiarze jest na styk. Graty powędrowały w środek koła i po bokach.
Załączniki
20140427_felga_zapas.jpg
20140427_felga_zapas.jpg (28.9 KiB) Obejrzany 3441 razy

Forum Opel Insignia poleca:

<<

Bumber

Dołączenie: 14 Mar 2014 09:58

Post 04 Maj 2014 12:55

@vinisurf Nadal masz podwójną podłogę czy musiałeś z niej zrezygnować?
<<

vinisurf

Dołączenie: 22 Mar 2014 09:51

Miejscowość: Olsztyn

Post 04 Maj 2014 21:07

Niestety podwójnej podłogi brak, nie wiem czy była w każdej wersji zarówno z zestawem infinity i bez... W sumie jak kupiłem to już jej nie było - miałem zestaw naprawczy, a w zasadzie to styropian do zestawu i parę innych gratów. Tak czy inaczej wkładając pełne koło z drugiej podłogi będziesz musiał zrezygnować, ale wkładając koło tak jak ja zostaje jeszcze trochę miejsca na duperele.

maxdg

Dołączenie: 08 Lip 2017 10:29

Post 08 Lip 2017 10:41

Witam czy któraś z dojazdówek z BMW , rozstaw śrub ten sam (oczywiście otwór centralny inny ale można dokupić pierścień redukcyjny) może pasować do naszego OPELKA, a może ktoś już ma taką i pasuje?.
<<

kasza

Dołączenie: 10 Lis 2014 10:18

Post 22 Sie 2017 08:21

To co jest śmieszne, to fakt, że wiele salonów które sprzedają auta z fabrycznym gazem, nie dają koła zapasowego. Dają za to sprężarkę powietrza i właśnie ten śmieszny zestaw naprawczy który tak na prawdę niewiele daje, a łatwo jest przy tym zniszczyć oponę.
Nie wiem czy robione to jest w przypadku Insigni, bo to są jednak większe samochody, ale z pewnością tak jest w przypadku aut z typowym hatchback np Opel Corsa.
Tutaj trochę więcej o tym pisali.
<<

marekwrona77

Dołączenie: 01 Lip 2017 09:30

Miejscowość: Kraków

Post 24 Lis 2017 01:06

Po pierwsze zestaw po jakimś czasie traci swoją trwałość, po drugie naprawi tylko małą dziurkę, po trzecie opona po takiej naprawie najczęściej nadaje się do wyrzucenia, także najlepsze jest jednak koło zapasowe.
Poprzednia

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Felgi i opony

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości