Powłoka ochronna lakieru

<<

XGrzesX

Dołączenie: 06 Lut 2014 21:47

Post 07 Kwi 2014 20:12

Powłoka ochronna lakieru

Za dwa tygodnie odbieram z salonu samochód. Po odbiorze planuje położyć powłokę kwarcową na lakier. Wstępnie wybór padł na powłokę Gyeon Mohs+. Czy macie jakieś doświadczenia z tego typu powłokami ?
Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa gwarancji Opla na lakier ? Czy mogą być potem jakieś problemy z gwarancją ?
Kolor samochodu to Mahogany. Słyszałem, że te powłoki trochę przyciemniają kolor co mnie trochę martwi bo i tak ten kolor brązowy to prawie czarny i nie wiem jaki będzie efekt końcowy na tym kolorze brązowym.
Będę wdzięczny za podzielenie się własnymi opiniami osób które zdecydowały się na taką powłokę.
<<

Wojtassss

Dołączenie: 27 Wrz 2012 11:20

Post 08 Kwi 2014 01:22

Re: Powłoka ochronna lakieru

Mohs+ jest stosunkowo świeżą powłoką na rynku. Brak negatywnych opinii. Nie lepiej wybrać powłokę, która wystarcza na dłużej? Mohs to 12 miesięcy. Przy mahogany wolałbym dołożyć coś więcej. Świetna hydrofobowość, czyli jak każda inna powłoka. Generalnie jest szał na gyeon bo weszli z ostrym budżetem i każdy testuje :D

Na pewno duży plus dla Ciebie, że decydujesz się od razu zadbać o auto. W przypadku lakieru perłowego jakim jest mahogany to naprawdę świetne posunięcie.

Co do gwarancji na lakier to Opel nie ma tu nic do gadania. Już Ci wyjaśnialiśmy że w ASO oszukali Cię twierdząc, że może być z tym problem.
Jedyna drobnostka może się pojawić jeżeli (nie życzę Ci tego) będziesz lakierował jakiś element. Wtedy przy dobieraniu koloru, lakiernik dobierze ciut ciemniejszy (powłoka przyciemnia). Także w razie "w" warto uprzedzić.

Nie martw się o przyciemnienie. Nie zrobi Ci to ciemno brązowego czy też czarnego. Lakier nabierze głębi, kolor będzie żywy.

Forum Opel Insignia poleca:

<<

XGrzesX

Post 08 Kwi 2014 01:31

Na Mohs+ jest dwa lata gwarancji.
Wojtassss, a co byś bardziej od Mohs+ polecał ?

Co do dobierania lakieru to właśnie się tego obawiam, że gdyby coś się przydarzyło to ciężko będzie dobrać odpowiedni kolor bo wszystko będzie pokryte powłoką i lakier będzie ciemniejszy. Ale z drugiej strony podobno lakier "dobierają" po kodzie więc problemu może nie będzie.
<<

Wojtassss

Post 08 Kwi 2014 02:00

Kto Ci daje 2 lata gwarancji? Producent podaje 12 miesięcy. Później rzekomo zostaje 80% możliwości powłoki.

Nawet jak nie po kodzie. To wystarczy przelecieć maszyną i zedrze powłokę. Będzie wtedy miał goły lakier z takim odcieniem w jaki musi się wpasować. Także tym się naprawdę nie martw.

Powłok się nazbierało od groma ostatnimi czasy. Zarówno kwarców jak i ceramik

Sam kładę Sapphir od 4nano. U siebie mam go od sierpnia i leży bez zmian. Choć najbardziej ciekawi mnie jeszcze Ceramic PRO 9H strong.

Te 2 powłoki producenci podają do 5 lat. Wiadomo zależy od użytkowania sposobu mycia itp.
Reszta to powłoki 1-2 letnie.

Rozważ te dwie.
<<

XGrzesX

Post 08 Kwi 2014 09:47

Poniżej karta gwarancyjna producenta powłoki gdzie napisane jest że są dwa lata gwarancji.
Wcześniej (na innym formum) napisałeś:

"Cenione są 3 (kolejność przypadkowa)
- ceramic pro strong 9H
- 4nano sapphire
- Geyon Q2 Mohs "

Jako, że Mohs+ jest lepszy niż Mohs który wskazałeś jako ceniony. Stwierdziłem, że wybiorę właśnie Mohs+ który także jest korzystniejszy cenowo od Ceramic Pro.

Co do powłoki 4nano to jakoś mam opory przed wyborem polskiego produktu.

Image
<<

Wojtassss

Post 08 Kwi 2014 11:10

Jest ceniony i broń boże mu nie ujmuję. Chodzi mi w tym momencie o czas. Przy PRO 9H i Sapphir masz do lat 5.

Z tym 4nano teraz pocisnąłeś :D że PL firma to nie może być dobre? To Ci powiem, że produkcja 4nano jest w Niemczech :D Ale żebym nie został posądzony o reklamę itp sprawy. Zastanowiłbym się nad Sapphir i Ceramic PRO 9H strong. Masz tu długotrwałą ochronę.

Co do MOHSa jestem ciekawy opinii za rok dwa. Czy będzie jak z każdą nową powłoką. Cquartz czy opticoat. Też był krzyk, szał ciał, a teraz cisza.

Powłok masz od groma do wyboru. Widzę Twoje wpisy tutaj jak i na KA i wciąż się wahasz. Na KA tłumaczyły Ci osoby, których doświadczenia nigdy nie zdobędę, a i tak dalej masz wątpliwości. Może niech los zdecyduje i rzuć monetą? :D

Podsumowując jakąkolwiek powłokę nie wybierzesz to super bo będzie chroniła delikatny lakier. Kwestia tego co ile lat będziesz powtarzał proces to już należy do Ciebie. Czy rok czy dwa czy pięć.
<<

XGrzesX

Post 08 Kwi 2014 12:47

Dowiadywałem się szczegółów w sprawie powłoki 4nano. Trwałość do 5 lat jest mozliwa pod warunkiem uzupełniania powłoki co 6 miesięcy. Oczywiście sam producent nie gwarantuje 5 letniego okresu trwałości tylko informuje, że powłoka może wytrwać maksymalnie 5 lat. Cenowo ta powłoka wychodzi bardzo korzystnie bo koszt położenia to 1100 PLN a koszt uzupełnienia to 150 PLN.
<<

Wojtassss

Post 08 Kwi 2014 14:50

1100 zł? :shock: Ale ktoś przegiął. Z uzupełnianiem wyczuwam naciągactwo. Bo współpracuję z 4nano i nie było nigdy wzmianki o uzupełnianiu. Na swoim aucie mam 8 miesięcy i wygląda jak nowa.

Wybierzesz co będziesz chciał. Każda powłoka będzie dobra. Grunt, że mahogany bezpieczny
<<

XGrzesX

Post 08 Kwi 2014 14:59

Właśnie w 4nano mi sugerowali uzupelnianie w celu przedłużenia zywotnosci.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
<<

Wojtassss

Post 08 Kwi 2014 15:03

A z kim rozmawiałeś? Z Marianem? Kurde położyłem naście tych powłok i nic się z nimi złego nie dzieje. Tym bardziej nie widzę potrzeby uzupełniania. Pytali Ci się w jaki sposób myjesz itd?
Następna

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Tunning wizualny

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość