problemy z czujnikami parkowania

<<

ksishu12

Dołączenie: 14 Gru 2009 21:03

Post 11 Lut 2011 23:30

problemy z czujnikami parkowania

Od jakiegoś czasu mam z nimi problem. Po odpaleniu auta następuje oczywiście sprawdzenie wszystkiego po czym wyskakuje mi komunikat "Problem z układem czujników parkowania".Oczywiście czujniki w danym momencie nie działają. Klikanie ma przycisk czujników nic nie daje. Pomruga on chwile i gaśnie.
No nic sobie myślę. Jadę.Po jakimś czasie gdy akurat się zatrzymałem naciskam ponownie przycisk czujników. Działają!
Wyłączam silnik. Jakiś czas później odpalam znowu samochód, czujniki działają. Klikanie na "czujniki" włącza bądź je wyłącza. Wszystko jest ok. Wrzucam wsteczny, dong, kontrolka miga, czujniki znowu nie działają.
Któregoś razu chciałem mechanikowi z ASO pokazać co tu się dzieje. Przewiozłem go. "Na złość" wtedy wszystko działało bez zarzutu.
Miał już ktoś takie problemy?
<<

artuao

Dołączenie: 17 Lis 2010 23:30

Miejscowość: Sulechów

Post 12 Lut 2011 23:47

Re: problemy z czujnikami parkowania

Miałem kiedyś coś podobnego ale okazało się że jeden z czujników był zbytnio oblodzony. Po zdrapaniu lodu nie było już więcej problemu. jak było tylko trochę lodu to piszczał cały czas.
PS tak na marginesie starajcie się nie jeździć prawie w pustym baku bo przy mocno opadającej lub podnoszącej się drodze (ewent wjazd do garażu) łapie chyba powietrze z baku paliwa i pokazuje awarię. autu nic nie dolega jedzie dobrze ale co chwila włancza się informacja o awarii. Naprawa 20 min pracy serwisu.
Pozdrawiam

Forum Opel Insignia poleca:

<<

erjot

Dołączenie: 26 Paź 2010 16:34

Post 12 Lut 2011 23:57

A odpowietrzyć samemu nie wystarczy? :shock:
<<

kimek

Dołączenie: 01 Lut 2010 18:07

Post 13 Lut 2011 01:56

Tego się nie odpowietrza.
<<

erjot

Dołączenie: 26 Paź 2010 16:34

Post 13 Lut 2011 18:06

Możesz napisać coś więcej? W szczególności: co w takim razie się robi?
<<

artuao

Post 14 Lut 2011 16:36

erjot pewnie pisał odnośnie baku i paliwa. Odpowietrzyć się nie da (chyba) u mnie chłopaki z serwisu podłączyli się pod komputer i skasowali błąd - to było tydzień temu. Odnośnie tego ze łapie powietrze są to słowa serwisantów.

3 dnie temu miałem ponad 3/4 baku paliwa i przy zjeździe z dość ostrej górki znowu pojawił się ten sam komunikat podejrzewam że znów chodzi o jakiś czujnik stanu paliwa w baku albo coś podobnego. na jutro jestem umówiony z serwisem i wieczorem napiszę coś wiecej.
Pozdrawiam narka
<<

andrzej99

Dołączenie: 01 Wrz 2010 13:30

Post 14 Lut 2011 18:25

Witam :) Jestem z Zielonki i mimo, że nie mam tego problemu chętnie się dowiem co w twoim autku się dzieje i gdzie
Ci naprawiono usterkę, bo jakoś do swojego serwisu nie mam zaufania /gdy miałem pytania na temat usterek to miałem
odczucie, że nie wiedzą o czym mówię/. Pozdrawiam :)
<<

artuao

Post 15 Lut 2011 22:56

Witam było ponownie to samo czyli jakiś problem elektryczno-elektroniczny zwiazany z układem paliwowym. Błąd wykasowali posprawdzali styki, piny (czyli oprócz komputerowca pojawił się również elektryk) trwało to ok 1h i było ok. Ale miły Pan z serwisu powiedział jak się pojawi ponownie to muszę się umówić i auto zostawić na 1-2 dni i sprawdzą dokładnie całą instalację elektryczną. I tak przejechałem 50 km mały zjazd ("górka") z zielonki do zawady (andrzej99 wie gdzie to jest) i wyświetlił mi się mój ulubiony komunikat AWARIA!!!!. Tak że jutro umówię się na kolejne spotkanie i poinformuję jak tam na lini frontu. aha w wyniku tej awarii nie ma żadnych odczuwalnych problemów z jazdą.
<<

ksishu12

Dołączenie: 14 Gru 2009 21:03

Post 19 Lut 2011 10:56

Do artuao : założyłem tu wątek o czujnikach parkowania. Ty krótkim zdaniem odpowiedziałeś coś na ten temat po czym opisujesz jakiś swój problem i zakładasz nowy temat. Trzeba było wejść od innego działu i tam poruszyć problem jazdy na pustym baku. Nieładnie. :|
Ja ze swoim problemem byłem w ASO. Stwierdzili awarię tylnego prawego czujnika. Teraz czekam na kontakt kiedy nowy ściągną i mi zamontują.
Jedna drobna awaria a powoduje głupienie całego układu czujników parkowania.
<<

artuao

Post 19 Lut 2011 20:40

masz rację, sorki. Nie zaczęsto piszę na forach i nie mam specjalnej wprawy.
Pozdrawiam
Następna

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Inne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości