Do poczytania z mediów.

<<

coolmobil

Dołączenie: 21 Kwi 2015 10:56

Post 17 Wrz 2016 21:15

Re: Do poczytania z mediów.

Moja isia ma 5 lat, zbliża sie do 180k i awarii brak. Fakt wymieniłem typowe bolączki typu uszczelka smoka, zawór turbo, rura intercoolera. Czy to oznacza duża awaryjność?? Według mnie nie.
Wszystko pewnie zależy od egzemplarza i jak był traktowany.
Każde auto ma swoje wady

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
<<

matysek

Dołączenie: 02 Gru 2015 17:57

Post 18 Wrz 2016 09:38

Dokładnie. Wcześniej jeździłem nissanem q z silnikiem 1.5dCi - podobno najgorszy silnik jaki kiedykolwiek wyprodukowano. Przez 180k km jakie nim zrobiłem nic się nie działo... ale olej co 10-12k km wymieniałem. W Insi piszą ze co 30k km trzeba wymieniać, ale wczoraj mi 15k stuknęło i w tyg umawiam się na wymianę.

Forum Opel Insignia poleca:

<<

Andrew

Awatar użytkownika

Dołączenie: 13 Lis 2010 11:09

Miejscowość: Elbląg

Post 25 Wrz 2016 10:43

Do poczytania z mediów.

UWAGA, UWAGA, UWAGA!
Właśnie oglądam sobie w niedzielne przedpołudnie program TVN Turbo pt. "Bezwypadkowa okazja" i w mojej opinii powinien obejrzeć go każdy szukający "nowego" samochodu dla siebie za tanie pieniądze! Uwierzcie w końcu, że tzw. okazje to mit! Eksperyment jaki przedstawiają powala i daje do myślenia! Dziennikarze redakcji kupili pięknie rozbitą Toyotę Corollę (cały tył wprasowany także trzeba go całkowicie wyciąć, podłoga również naruszona, rzeczoznawca określił , że z finansowego punktu naprawa jest nieopłacalna) za nieduże pieniądze (18tys.PLN). Wg ASO Toyoty naprawa wg technologii producenta kosztowałaby prawie 44 tys. PLN! Handlarze na placu dawali im 23-25tys. Zakładając wkład na poziomie ok. 10-15tys. i sprzedaż podrasowanej "nie bitej igły" za ok. 45 tys. PLN. Daje do myślenia??
Dodatkowa informacja: w 2015r. do sprzedaży z drugiej ręki w Polsce wystawiono prawie 6 mln aut z tego 93% jako bezwypadkowe z przebiegiem poniżej 150tys. km!!!
Żaden Niemiec, Francuz, Holender czy nawet Włoch nie sprzeda swojego auta w dobrym stanie za grosze więc wszyscy szukający okazji nie kupujcie aut tylko na dobre słowo handlarza! W końcu to Wasze pieniądze...

Z iPad przez Tapatalk
COSMO cdti, 160 kucy, X.2010, 6,8l/100km
<<

matysek

Dołączenie: 02 Gru 2015 17:57

Post 25 Wrz 2016 11:24

Ameryki nie odkryłeś. Problemem niestety są ludzie którzy chcą się dać oszukać. Swojego czasu szwagier sprzedawał Siene która okręciła się wokół drzewa. Telefon mu się urywał od handlarzy.
<<

Andrew

Awatar użytkownika

Post 25 Wrz 2016 11:41

matysek napisał(a):Ameryki nie odkryłeś. Problemem niestety są ludzie którzy chcą się dać oszukać. Swojego czasu szwagier sprzedawał Siene która okręciła się wokół drzewa. Telefon mu się urywał od handlarzy.

No pewnie, że nie odkryłem bo to nie ja jestem jego autorem?! ;)
Już nie raz na ten temat pisano, mówiono i kręcono programy a jeleni jak nie brakowało tak nie brakuje?!
Także takich info nie za dużo aby przestrzec tych wszystkich, którzy kupują gorącą głową!
Ostatnio edytowany przez Andrew 27 Wrz 2016 08:02, edytowano w sumie 2 razy
<<

rataj73

Dołączenie: 07 Lip 2014 10:45

Post 25 Wrz 2016 14:52

No ale widzieliście jak auto było zrobione? Dla przeciętnego Kowalskiego nie do wykrycia, myślę że gdyby nie kombinowali z lampami przed i poliftowe to nawet aso by się nie kapnęło. Ja osobiście uważam że po takiej naprawie samochód jest wart uwagi oczywiście w odpowiednio obniżonej cenie. Z tego co przedstawiali w programie to pewnie połowa z nas jeździ takimi igiełkami i nigdy się o tym nie dowie.
Stan techniczny to jedno a przebieg to drugie. Czemu handlarze kręcą liczniki? Bo w wyszukiwarce otomoto większość zaznacza górną granicę przebiegu na 160 tysięcy km i wszystko co ponad nawet się nie wyświetli więc i nie sprzeda. Moja iśka ma prawie 240 tyś i myślę że gdy będę sprzedawał będzie miała koło 300 tyś. Jestem prawie pewien że sprzedaż dobrze utrzymanego auta będzie niemożliwa z tym przebiegiem, za to jak spuszczę ze 30% z ceny łyknie to jakiś handlarz i ustawi licznik tak że będzie się łapał w filtrze przebiegu otomoto i sprzeda go za cenę jaką ja chciałem na początku. Tak działa rynek wtórny i dopuki ludzie nie zrozumieją że przebieg a stan techniczny to dwie różne i często nie związane ze sobą rzeczy to tak będzie.
Ostatnio edytowany przez rataj73 26 Paź 2016 18:16, edytowano w sumie 2 razy
<<

coolmobil

Post 01 Paź 2016 09:43

Do poczytania z mediów.

Obejrzałem ten program wczoraj, była powtórka. Mistrzostwo świata. Niestety pokazuje to jak łatwo dać się nabić w butelkę, jak sami dajemy się nabijać.
Super program z dedykacja dla tych którzy szukają insigni za okazyjna cenę.

<<

Andrew

Awatar użytkownika

Post 26 Paź 2016 15:10

http://moto.onet.pl/aktualnosci/opel-in ... pla/jfklc8
Na późną wiosnę ma być premiera nowej, innej Insi. Miałem swoją wymienić na Astrę V ale w takim razie poczekam :)
<<

coolmobil

Post 26 Paź 2016 17:11

Najbardziej rozwaliło mnie to: W późniejszym czasie do oferty dołączą mniejsze jednostki benzynowe, w tym 3-cylindrowy motor 1.0 o mocy 75 KM, a w wersji z doładowaniem 115 KM.
Masakra jakaś. Silniki do auta wielkości corsy chcą pakować do isi.

<<

tomek36

Dołączenie: 02 Maj 2015 17:02

Post 26 Paź 2016 18:13

Ja to bym nawet Corsy nie kupił z silnikiem 1,0 75 KM bo to nie będzie chciało jechać ☺. Mam w pracy Astre J 1,6 115 KM i szału nie ma....
PoprzedniaNastępna

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Inne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości