Montaż oryginalnego haka (oris)

<<

AREK1976AP

Dołączenie: 28 Lis 2013 19:33

Post 24 Mar 2014 18:45

Montaż oryginalnego haka (oris)

Witam mam pytanie , ponieważ przeszukałem net i nic pomocnego nie znalazłem , a mianowicie chodzi mi o montaż oryginalnego haka oris GM13235172 np.ten http://allegro.pl/hak-holowniczy-sklada ... 66863.html , chcialem go założyć w ASO , byłem w dwóch punktach okazało się ze nigdy takiego haka nie montowali , akurat tego mówiąc że jest on montowany tylko w fabryce , może i prawda , lecz moduł można dokupić ale jaki ? tego też mi nie potrafili powiedzieć , po vinie do montażu wyskakiwały inne dedykowane haki , mówili że problem będzie z wiązką i zaprogramowaniem tego wszystkiego, nie wiem czy on faktycznie jest składany elektrycznie , choć wyczułem że nie bardzo wiedzieli jak za to się zabrać , nie wiedzieli jaką wiązkę dobrać i moduł. Więc mam pytanie może ktoś montował taki hak i ma rozeznanie , oczywiście mogę założyć inny hak orisa sobie odpuścić lecz nie wiem kompletnie jaki wybrać. :roll:
<<

kris1822

Dołączenie: 18 Mar 2012 21:39

Miejscowość: RACIBÓRZ

Post 10 Kwi 2014 19:18

Re: Montaż oryginalnego haka (oris)

AREK1976AP napisał(a):Witam mam pytanie , ponieważ przeszukałem net i nic pomocnego nie znalazłem , a mianowicie chodzi mi o montaż oryginalnego haka oris GM13235172 np.ten http://allegro.pl/hak-holowniczy-sklada ... 66863.html , chcialem go założyć w ASO , byłem w dwóch punktach okazało się ze nigdy takiego haka nie montowali , akurat tego mówiąc że jest on montowany tylko w fabryce , może i prawda , lecz moduł można dokupić ale jaki ? tego też mi nie potrafili powiedzieć , po vinie do montażu wyskakiwały inne dedykowane haki , mówili że problem będzie z wiązką i zaprogramowaniem tego wszystkiego, nie wiem czy on faktycznie jest składany elektrycznie , choć wyczułem że nie bardzo wiedzieli jak za to się zabrać , nie wiedzieli jaką wiązkę dobrać i moduł. Więc mam pytanie może ktoś montował taki hak i ma rozeznanie , oczywiście mogę założyć inny hak orisa sobie odpuścić lecz nie wiem kompletnie jaki wybrać. :roll:

Witam AREK1976AP Hak oris bez problemu da się założyć zciągasz zderzak odkręcasz wzmocnienie zderzaka,wsuwasz hak w podłóżnice i przykrecasz.Ja niedawno kupiłem taki hak przedłuzyłem wiązkę elektr. i będe za niedługo montował.Hak jest składany przez ciegno,,rączkę"która jest przy haku.Po załozeniu haka bedę działał z elektryka .Do centralki z tyłu dochodzi plus z aku do niego trzeba podłączyc moduł lub normalne przekażniki ,a przewody tylnych lamp(kierunki,pozycyjne,stop,ect.)posłużą tylko do sterowania cewka przekażnika.
Po założeniu haka napisze coś wiecej.

Pozdrawiam
Załączniki
SAM_4.JPG
w podłóżnice wprowadziłem hak
SAM_4.JPG (130.49 KiB) Obejrzany 18371 razy
SAM_2.JPG
odkręciłem wzmocnienie 6 nakretek(4 będą potrzebne do haka
SAM_2.JPG (105.06 KiB) Obejrzany 18319 razy
SAM_1.JPG
Odkreciłem wkrety w nadkolach + klipy od dołu
SAM_1.JPG (66.26 KiB) Obejrzany 18340 razy
Ostatnio edytowany przez kris1822, 29 Kwi 2014 23:51, edytowano w sumie 1 raz
kris1822

ST 1,6T Edytion Image

Forum Opel Insignia poleca:

<<

AREK1976AP

Dołączenie: 28 Lis 2013 19:33

Post 24 Kwi 2014 20:34

A witam dawno nie zaglądałem tutaj , a jednak się da założyć no trochę późno się dowiedziałem trudno, jeśli chodzi o montaż orisa to w ASO w Opolu odmówili mi w dwóch punktach , dzwoniłem tez do czterech serwisów ASO też mnie spławili , panowie którzy zajmują się montażem haków (nie ASO) także nie bardzo chcieli go montować .Więc zmuszony byłem zamontować Westfalie w ASO koszt 2330zł montowany jako zamiennik oryginał o 500zł. droższy ale polecili ten z Westfalii zresztą inne serwisy także go polecały. Tak więc nie wiem w czym może być problem odnośnie montażu haka oris że nikt mi go nie chciał założyć .Kris1822 daj znać jak go założysz może informacja się komuś jeszcze przyda , zresztą sam jestem ciekaw.
<<

kris1822

Post 30 Kwi 2014 00:14

Przesyłam kolejne zdjecia

podłączenie elektryczne 6 przekażników,+ zasilajacy przekażniki wziąłem z centralki z tyłu,przewody które podpiąłem do kierunków ,stop cofania ect.służą tylko dosterowania cewkami przekażników
wszystko przetestowałem i nie ma problemów

pozdrawiam
Załączniki
SAM_7.JPG
odczepiamy od zderzaka dolną atrape,i wycinamy otwory na rączke i obrotowy hak
SAM_7.JPG (162.44 KiB) Obejrzany 18349 razy
SAM_6.JPG
dokrecamy nakrętki potem śruby
SAM_6.JPG (130.81 KiB) Obejrzany 18315 razy
SAM_5.JPG
od spodu do przykręcenia po dwie śruby M10 i M12 UWAGA-najpierw dokrecamy nakrętki potem śruby
SAM_5.JPG (94.97 KiB) Obejrzany 18293 razy
kris1822

ST 1,6T Edytion Image
<<

zygi12

Dołączenie: 18 Sty 2014 20:37

Post 27 Lip 2014 09:14

Kris a jak Ci sie udalo go wbic do dowodu?Z tego co mi powiedziano w serwisie a dzialalem w tej sprawie juz dawno to te haki maja homologacje tylko fabryczna.Nie ma praktycznie mozliwosci podlaczenia oryginalnej instalacji poniewaz nie jest dostepna jako akcesoeria a oryginalna wiazka nie zawiera obslugi haka.
Druga sprawa to problem z czujnikami cofania .Chodzi o to ze po zdemontowaniu belki i wytloczki czujniki w zderzaku sa odsloniete i wali na nie woda z kol.
Fabrycznie hak montowany powinien miec chyba na sobie wytloczke bo nic nie trzyma zderzaka.
Opel Insignia 2,0 CDTI /160/ /manual
<<

kris1822

Post 10 Sie 2014 17:52

zygi12 napisał(a):Kris a jak Ci sie udalo go wbic do dowodu?Z tego co mi powiedziano w serwisie a dzialalem w tej sprawie juz dawno to te haki maja homologacje tylko fabryczna.Nie ma praktycznie mozliwosci podlaczenia oryginalnej instalacji poniewaz nie jest dostepna jako akcesoeria a oryginalna wiazka nie zawiera obslugi haka.
Druga sprawa to problem z czujnikami cofania .Chodzi o to ze po zdemontowaniu belki i wytloczki czujniki w zderzaku sa odsloniete i wali na nie woda z kol.
Fabrycznie hak montowany powinien miec chyba na sobie wytloczke bo nic nie trzyma zderzaka.

Witam. Jeżeli pytasz w serwisie ,to odpowiedzą Tobie tak żeby to oni założyli hak który mają u siebie i skasują 2,6 $.Byłem na przeglądzie 30zł.na haku jest tabliczka znamionowa wymagana przepisami,druga naklejka ,to numer części opel.diagnosta nie robił żadnych problemów.Wiązkę podłączyłem tak jak pisałem w poście powyżej czyli +zasilający przekażniki z centralki z tyłu,nie ma
żadnych problemów przetestowałem jadąc nad morze.Czujniki same się odłącząja po wykryciu przyczepy lub bagażnika rower.po odpięciu przyczepy wszystko wraca do normy.
W sprawie czujników to są wodoszczelne więc nie wiem w czym problem.Styropian który był na wzmocnieniu dociąłem nożykiem i jest ok.
Pozdro.Kris
kris1822

ST 1,6T Edytion Image
<<

zygi12

Post 11 Sie 2014 17:44

Sprawe dosc mocno walkowalem jeszcze bodajze w 2011 roku.Sprawa oparla sie o GM Polska i od nich dostalem taka odpowiedz.Zalozylem hak ale do dzis nie podlaczylem elektryki.Bylbym wielce wdzieczny jakbys zapodal jakies fotki tej dorobionej instalacji wraz z przekaznikami.
<<

zygi12

Post 11 Sie 2014 17:45

.
<<

kris1822

Post 15 Sie 2014 18:58

zygi12 napisał(a):Sprawe dosc mocno walkowalem jeszcze bodajze w 2011 roku.Sprawa oparla sie o GM Polska i od nich dostalem taka odpowiedz.Zalozylem hak ale do dzis nie podlaczylem elektryki.Bylbym wielce wdzieczny jakbys zapodal jakies fotki tej dorobionej instalacji wraz z przekaznikami.

witam ! Opiszę montaż inst.elektr.Pierwszy krok to przedłużenie wiązki haka,zdemontowałem istniejacą wtyczkę na wiązce i przedłużyłem przewody .Na mechaniżmie obrotu haka jest zamontowany system
krańcówek informujący sygn. dżwiękowym ,w trakcie otwierania lub zamykania,że hak nie jest do końca zamknięty lub otwarty.trzeba podłączyć pod dwa przewody znajdujące sie w wiązce + i - . Następnie 6 przekażników połączyłem razem. Plus zsil.styki przekażników podpiąłem z centralki przew.czerw-żółty.Nastepnie z wiązki wyszukałem wszystkich sygnałów,czyli kierunki światła ect.podłączyłem
je pod cewki przekażników.Układ zabezpieczyłem bezpiecznikiem .Wszystko działa tak jak pisałem,z zawodu jestem elektrykiem więc nie miałem większych problemów .Mam nadzieję że pomogłem

pozdrawiam kris
Załączniki
przekażniki.jpg
zespół przekażników
przekażniki.jpg (186.37 KiB) Obejrzany 17627 razy
wiazka.JPG
przedłużyłem wiązkę od gniazda haka
wiazka.JPG (139.18 KiB) Obejrzany 17662 razy
kris1822

ST 1,6T Edytion Image
<<

zygi12

Post 16 Sie 2014 11:55

Super!!Dzieki!!
Kris powiedz mi jeszcze prosze czy dobrze rozumiem, ze kierunek/ki jest/sa tez podlaczony pod cewke przekaznika?Czy takie czeste (w rytm przerywacza)wlaczanie i wylaczanie przekaznika szybko go nie spali?
Rozumiem ze cewki przekaznikow pobieraja tak malo pradu ,ze nie powoduja zaklocania check systemu,tak?
A i jeszcze jedno te bezpieczniki sa wmontowane miedzy oryginalna instalacja i dorobiona?dobrze widze?
Następna

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Elektryka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości