Brak ogrzewania

<<

neptun02

Dołączenie: 05 Paź 2013 17:50

Post 05 Paź 2013 19:47

Brak ogrzewania

Witam,
Zrobiło się trochę chłodno, więc zamiast chłodzić trzeba grzać...no własnie i ja mam z tym problem.

Samochód był kupiony w sierpniu (rocznik 2010 silnik 2.0 CDTI) i do teraz cały czas chłodziłem.
Dziś zamiast 19 stopni ustawiłem na 26, a tu zimno....Pozniej na HI i dalej zimno.
Przejechałem ok 5 km, a z kratek dalej bardzo zimne powietrze. Na tym wycieczkę zakończyłem.

Samochód super chłodzi, ale nie grzeje...

Co może być zepsute? Nagrzewnica? Termostat?
Mieliście podobne objawy? Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
<<

splacz

Dołączenie: 08 Wrz 2013 08:11

Post 05 Paź 2013 20:58

Re: Brak ogrzewania

Co prawda nie pomogę ale się zorientowałem po przeczytaniu posta że ja też jeszcze nie grzałem. Kupiłem 3 tyg. temu i nie było jeszcze okazji. :shock:

Forum Opel Insignia poleca:

<<

blade2

Dołączenie: 12 Kwi 2013 01:21

Miejscowość: gliwice,opole,katowice,bytom,

Post 06 Paź 2013 07:02

ale jak teraz przy -4 stopniach z rana jak np odpaliłeś auto i od razu na ciepłe dałeś to nie będzie lecieć, trzeba trochę przejechać, to diesel jest, i tu nie ma grzałki jak w starej skodzie favorit xd
<<

dziegma

Awatar użytkownika

Dołączenie: 25 Mar 2013 15:05

Miejscowość: Warszawa

Post 06 Paź 2013 09:36

Spróbuj wyjać na chwilę przekaznik od klimy, który jest pod maską. Nie pamiętam teraz, który dokładnie, ale w instrukcji jest opisany. Mi się kiedyś klima zawiesiła i przy HI cały czas chłodziła.
<<

Adaxis

Dołączenie: 30 Cze 2013 00:31

Miejscowość: Kraków

Post 06 Paź 2013 11:43

Podepnę się, gdyż też zacząłem testować grzanie, a to pierwsze doświadczenie z klimatronikiem...
W różnych sytuacjach zauważyłem, że różnie to bywa, ale raz zdążyłem już po 4-5 min. czuć ciepłe powietrze -miłe zaskoczenie, bo szybciej niż w benzynie, więc sam tego nie rozumiem, bo może mam jakąś grzałkę? Czy wszystkie rozwiązania w Insignii są bez grzałek?
Cosmo 2.0 CDTI 160 KM ecoFLEX
<<

kimba24

Dołączenie: 21 Kwi 2013 22:46

Miejscowość: okolice stolicy

Post 06 Paź 2013 12:29

Adaxis napisał(a):Podepnę się, gdyż też zacząłem testować grzanie, a to pierwsze doświadczenie z klimatronikiem...
W różnych sytuacjach zauważyłem, że różnie to bywa, ale raz zdążyłem już po 4-5 min. czuć ciepłe powietrze -miłe zaskoczenie, bo szybciej niż w benzynie, więc sam tego nie rozumiem, bo może mam jakąś grzałkę? Czy wszystkie rozwiązania w Insignii są bez grzałek?

za dopłata montowane było dodatkowe elektryczne ogrzewanie
Opel Insignia 2.0 160KM Cosmo
<<

tetar

Dołączenie: 05 Paź 2009 09:34

Miejscowość: P-Ń

Post 06 Paź 2013 13:38

W przypadku ropniakow zastosowany w Insigniach standardowy system ogrzewania jest niewydolny!
Jezeli ktos nie ma QuickHeat (elektryczna grzalka wspomagajaca ogrzewanie - opcja przy zakupie 1000zl) to nie ma szans na dogrzanie auta w trakcie jazdy miejskiej / kotki.
Z mojego doswiadczenia np. przy temp. otoczenia -10st. nawet po 1h jazdy w korkach w samochodzie nie ma odpowiedniego komfortu cieplnego - jest zimno w aucie. Aby auto rozgrzac potrzebny jest odcinek, gdzie auto mozna popedzic. Rozgrzany silnik w korku nie utrzymuje temperatury i tez dochodzi do stopniowego spadku temp. w kabinie. W przypadku wariantu kombi to jest to powazny problem - wieksza kubatura wnetrza do dogrzania!

Kiedys podjechalem do serwisu bo myslalem, ze to awaria - po sprawdzeniu systemu i temperatur pracy termozaworu (punktu zamkniecia/otwarcia zaworu itd.) wyszlo, ze "ten typ tak ma".

Do tego dochodzi wg mnie dziwna/niewlasciwa praca klimatyzacji w trybie auto - po uruchomieniu na obiegu zamknietym (bez sygnalizacji) co powoduje, ze na szyby leci powietrze z duza zawartoscia wilgoci co np. jesienia skutkuje zaparowaniem szyb, a zima zaszronieniem od wewnatrz!

W okolicach maja mialem robiona aktualizacje oprogramowania klimy - mam nadzieje, ze cos poprawili. Jednak pierwsze jesienne symptomy pokazuja, ze raczej nie bedzie poprawy.

Jakis czas temu jedna z gazet zrobila test skutecznosci systemu ogrzewania wielu samochodow i niestety Insignia byla w grupie najgorszych - roznica miedzy najlepszym, a ogonem to ok 30min (jezeli dobrze pamietam).
MY2009, CDTI, 160KM, ST Sport
<<

tomkod

Dołączenie: 16 Sty 2013 18:50

Miejscowość: Wroclaw

Post 06 Paź 2013 19:15

Nie zauwazylem tego zeby auto w korkach czy jezdzie miejskiej nie trzymalo temp. W tamtym roku pzy mrozach nagrzewa sie dlugo to fakt ale jak juz zlapie temp to trzyma i dogrzewa normalnie. Moze jakies problemy z termostatem?
<<

neptun02

Dołączenie: 05 Paź 2013 17:50

Post 06 Paź 2013 20:57

No dobra, dziś zrobiłem test.
Wnioski (obserwacje) mam następujące:
1. przy wyłączonej klimatyzacji (wyłączona śnieżka) i ustawieniu temp. na 27 stopni po około 4 min wolnej jazdy zaczęło lecieć ciepło, następnie po minucie szybszej jazdy i obrotach na poziomie 3 tys leci już bardzo gorące powietrze.

2. przy włączonej klimatyzacji (włączona śnieżka) i ustawieniu temp. na 27 stopni leci zimne powietrze (nawet na HI).

Wobec powyższego moje pytanie, czy tak powinno być tj. przy włączonej klimatyzacji (włączona snieżka) nie będzie leciało ciepło?
Jeśli tak być nie powinno to co może być przyczyna?

Pozdrawiam
<<

kiego

Awatar użytkownika

Dołączenie: 27 Gru 2012 13:11

Miejscowość: Sheffield/Brodnica

Post 07 Paź 2013 09:13

Przy wlaczonej klimie i ustawieniu temp na 27 stopni w aucie powinno byc. goraco
Insignia 2.0 cdti 204km,2012r
Następna

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Elektryka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość