Napęd 4x4

<<

Multi

Dołączenie: 31 Sie 2010 21:35

Post 31 Sie 2010 22:05

Napęd 4x4

Witam Fachowców ;)
mam takie pytanko...
Od miesiąca poruszam się Insignią 2,0 T 4x4 - (przebieg do dnia dzisiejszego 1990 km) od pewnego czasu pojawia mi się na wyświetlaczu komunikat "Sprawdź napęd AWD" oraz "Sprawdź moduł tylnego mostu"- przy pierwszej wizycie w serwisie powiedziano mi że komputer nie wykrył błędu i odpowiedź pewnie znajdę w instrukcji obsługi... niestety nie znalazłem...a ponieważ komunikaty się nasilały znów pojawiłem się w serwisie. Tym razem błąd wykryto (przyjechałem z wyświetlonym komunikatem) ale nie za bardzo wiedzą (dopiero nabierają doświadczenia) a specjalista z GM polecił im wymianę płynu i uszczelek w tylnym moście więc...
Czy coś wiecie na ten temat, czy spotkaliście się już z czymś takim, i czy będzie to duży kłopot... kiedyś
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi
pozdrawiam :)

a jeszcze jedno pewnego deszczowego dnia (dziś) przy ruszaniu pod górę korzystałem z możliwości elektrycznego hamulca ręcznego (Asystent podjazdu czy coś takiego), a ze ciężko się było "wbić" do ruchu bo włączałem się ostatni- troszkę zaczęło śmierdzieć spalenizną, nawet bardziej niż troszkę i tak się zastanawiam co przypaliłem? sprzęgło? czy hamulec? i czemu tak się porobiło -
pozdrawiam :)
<<

owoc666

Dołączenie: 06 Wrz 2010 12:17

Post 06 Wrz 2010 12:19

Re: Napęd 4x4

Raczej przypaliłeś sprzęgło, co do kontrolki AWD może to być zarówno błahostka jak i poważny problem.

Forum Opel Insignia poleca:

<<

WaldekKrak

Dołączenie: 11 Wrz 2010 18:56

Post 11 Wrz 2010 19:07

Witam
Od połowy czerwca tego roku jestem posiadaczem Insigni 2.0 turbo 4X4 i przy 2990km zobaczyłem na wyświetlaczu ten sam komunikat SPRAWDZ NAPED AWD potem SPRAWDZ MODUŁ NAPEDOWY OSI TYLNEJ. Udałem sie z tym problemem do ASO OPEL w Krakowie. Po 4 godzinach diagnoza zatkany filtr oleju w tylnym moście. Po około 8 dniach od diagnozy przyszedł filtr uszczeki i olej (jakiś specjalny) zrobili to w 5 godzin. Auto odebrałem i do dzis wszystko działa super.
<<

Multi

Dołączenie: 31 Sie 2010 21:35

Post 13 Wrz 2010 22:45

Dzięki wielkie za odpowiedź
Czekam właśnie na ten płyn :)
pozdrawiam
<<

WaldekKrak

Dołączenie: 11 Wrz 2010 18:56

Post 15 Wrz 2010 18:11

Witam
Już myślałem ze po problemie z tym napędem a tu dziś znowu ten sam komunikat, diagnoza w ASO uszkodzona pompa oleju e tylnym moście.
W przyszły piątek ma być już w ASO bo muszą ją sprowadzić z Niemiec mam nadzieje że to już ostatni raz ten dyfer nawalił?
Jak naprawia to dam znać.
Pozdrawiam
<<

boyscout1

Dołączenie: 26 Sty 2010 23:31

Post 07 Mar 2011 13:55

Witam,
tez mam insignie 2.0 4x4. Tez miałem ten komunikat sprawdz tylny dyfer itd. W serisie wymienili mi jakąś wiązke elektryczną i jest spokój.
Teraz znowu mam kolejny problem. Przy ruszaniu na pierwszym i drugim biegu czuje jakieś szarpanie, i ewidetnie pochodzi z tylnej osi, tak jakbym tylny dyfer "popuszczał", a jak ruszam ale ze skręconymi kołami, to mam czasem takie wrażanie jakby jedno z kół się uślizgiwało. Nie jest tak za każdym razem, nie zauwazaylem wpływu temperatury ani niczego innego. Raz cos szrpie raz nie, raz mocniej raz słabiej. Czy ktos z Was miał cos takiego?
<<

SebaOPC

Dołączenie: 07 Mar 2011 19:00

Post 07 Mar 2011 19:05

Witam,
w środe odbieram swoją Ines OPC i tam od razu wystąpił problem z dwoma komunikatami o napędzie - zmienili olej i podobno info znikneło :)) zobaczymy nie chcę się źle nastawiać bo jazdy prubne były wspaniałe świetnie sie bawiłem:)) Pytanie czy ktoś z warszwy zgłaszał ten problem do serrwisu?
Pozdrawiam.
<<

jurek_1980

Dołączenie: 19 Gru 2011 15:08

Post 19 Gru 2011 15:18

Po około 8 dniach od diagnozy przyszedł filtr uszczeki i olej (jakiś specjalny) zrobili to w 5 godzin

ale jeździłeś tym autem przez 8 dni czy musiałeś go tam zostawić?
<<

Macika

Dołączenie: 10 Lis 2012 14:26

Post 10 Lis 2012 14:33

Pracuje na serwisie Opla od pewnego czasu, i jest to kampania naprawcza, wymieniamy tarcze sprzęgła Haldex oraz simering łączący sprzęgło z dyferencjałem, problem jest wtedy kiedy te oleje się mieszają ;P
<<

Tcharec

Dołączenie: 11 Lip 2013 11:01

Post 11 Lip 2013 13:35

Obawiam się, że Wasze kłopoty z tylnym dyferencjałem to początek wiecznych kłopotów.
Mój szef od 3 lat użytkuje 2.0T w czterech butach i komunikaty o sprawdzaniu napędu to wierzchołek całej masy problemów, z którymi nie potrafi sobie poradzić ASO w Tychach.
Aktualnie z trzeciego już dyfra wystrzelił olej obryzgując pół garażu.
W poprzednich padły kolejno haldex i jakieś łożyska, których ponoć nie da się wymienić. Oczywiście wymiany oleju i wiązki sterującej również przerabialiśmy.
TRAGEDIA!
Słyszałem o teorii wadliwego uszczelnienia pomiędzy haldexem a mechanizmem różnicowym, ale nie jestem w stanie stwierdzić czy ASO w Tychach o niej słyszało ani czy to właśnie owe uszczelnienie jest powodem ciągłych kłopotów i awarii.
Jedno mogę rzec - Opel nigdy nie potrafił zrobić dobrego 4x4 i w przypadku Insigni również się nie popisał.
Macika, w którym serwisie pracujesz?
Następna

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Zawieszenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości