Wymiana przegubu - pytanie

<<

kobyla

Dołączenie: 08 Kwi 2014 16:11

Miejscowość: Biskupiec/Olsztyn

Post 03 Wrz 2014 17:37

Wymiana przegubu - pytanie

Witam użytkowników forum.

Jestem posiadaczem Insignii z 2010 roku silnik 2,0 CDTI 160km, słyszę z przodu po lewej stronie stukanie przy skręconych kołach, więc jestem w 90% pewien, iż przegub WEWNĘTRZNY jest od wymiany (dwa miesiące temu wymieniałem prawy przegub wewnętrzny). W związku z tą wymianą mam kilka pytań:

Głównym problemem mojej Insignii jest fakt, iż Niemiec, który ją wyprodukował zrobił mi na złość i nie zamontował w niej przegubu jak w większości Isi czyli z 34 ząbkami na krzyżaku, lecz wersję z 26 ząbkami. W internecie są komplety tylko z 34 ząbkami, a mój mechanik straszy mnie, że pozostało tylko zamówienie w serwisie (2,5 tys. zł. !!!!). Podczas wymiany prawego przegubu znalazłem kompletną używkę z odpowiednią ilością ząbków, lecz teraz już takowej nie znajdę. W internecie znalazłem same "krzyżaki" do tego przegubu z 26 ząbkami. Czy jak zamówię kompletny przegub z 34 ząbkami oraz sam krzyżak z 26-cioma to czy mogę je "od tak" podmienić i wszystko będzie pasowało?

Czy ktoś spotkał się z problemem innych przegubów u siebie?
Jakie mieliście przebiegi podczas wymiany? Dodam, że moja ma przejechane nieco ponad 100 tys. km i dziwi mnie, że tak szybko "poleciały". Jestem drugim właścicielem, przejechałem nią ok. 10tys. nie szarżuję na skręconych kołach, być może pierwszy właściciel nie oszczędzał auta?

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc!

Dołączam linki do przegubów, aby sytuacja była nieco jaśniejsza.

Pozdrawiam! :)

http://allegro.pl/przegub-wewnetrzny-kr ... 87892.html -------- KRZYŻAK
http://allegro.pl/przegub-wewnetrzny-op ... 57418.html -------- KOMPLETNY PRZEGUB
<<

lukasz3007

Dołączenie: 27 Sty 2014 21:18

Post 18 Lip 2015 18:30

Re: Wymiana przegubu - pytanie

witam.wlasnie szukam informacji i pomocy,prawdopodobnie mam ten sam problem co pan jesli chodzi o ilosc zebow w krzyzaku.udalo sie to podmienic czy trzeba bylo zamawiac w serwisie?z gory dzieki za odpowiedz.

Forum Opel Insignia poleca:

<<

kobyla

Dołączenie: 08 Kwi 2014 16:11

Miejscowość: Biskupiec/Olsztyn

Post 18 Lip 2015 23:00

Wymieniałem całą półoś, dostałem pasującą używkę. Niedawno zmieniłem również całe auto, nigdy więcej Opla...
<<

zohus

Dołączenie: 13 Lis 2013 23:29

Post 24 Lip 2015 00:31

Witam, ja również mam przegub od strony skrzyni nietypowy. Brak go w ofercie zamienników. Od strony mech. różnic. mam 25 zębów,
od strony koła 30, skrzynia M32. Okazuje się, że po numerze półosi 13228204 AU (lewa po str kierowcy) znalazłem jej odpowiednik w firmie GKN Lobro. A to już sukces bo Lobro to bardzo dobre przeguby i półosie. W Oplu za sam przegub wewn zawołali 2100PLN (kopletna półoś 3900PLN), drugi po str prawej jeszcze droższy, tymczasem cała kompletna półoś Lobro to cena 740PLN. Jej zamiennik z Lobro ma nr 305215 tu link:
http://www.iparts.pl/czesc/wal-napedowy-polos-lbro-305215,0-56-305215-0.html
Zamiast wymieniać sam przegub pójdę w kierunku wymiany całej półosi. U mnie przebieg 205kkm ale ciągle wszystkie elementy zawieszenia są w oryginale (wnioskuję po naklejkach fabrycznych). Zamierzam wymienić ponieważ mam lekkie drgania na kierownicy przy przyspieszaniu ponad 110km/h. W uzupełnieniu powiem jeszcze, że wymieniłem kilka dni temu tarcze z przodu, które biły 8-9 setek na Zimmermany i te drgania które miałem na kierownicy (nie tylko przy hamowaniu) znacznie zmalały po wymianie tarcz. Oddziaływanie przegubu na poziom drgań przy przyśpieszaniu w moim odczuciu jest aktualnie znacznie mniejsze. Wcześniej myślałem że się już kończy teraz widzę, że to lekka zadyszka.
Opel Insignia 2.0 CDTI / 2010 / Sports Tourer /
<<

rurecki

Dołączenie: 27 Paź 2018 09:57

Post 27 Paź 2018 10:07

Przegub wewnętrzny

Witam. Mam problem jak w temacie z przegubem wewnętrznym który nadaje się już do wymiany. Ogólnie blachostka ale po zagłębieniu się w temat doczytałem że są dwa rodzaje,i teraz nie wiem który zamówić. Czy ktoś z was już wymieniał ? Insignia 2.0 CDTI automat r. 2009.
Z góry dzięki za pomoc.

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Zawieszenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości