Piski z koła przy niskich prędkościach

<<

rafalekjan

Awatar użytkownika

Dołączenie: 25 Lis 2015 23:56

Miejscowość: Wrocław

Post 22 Cze 2017 01:28

Piski z koła przy niskich prędkościach

Witam.
Koledzy usłyszałem dzisiaj pisk dobiegajacy z tylnego lewego koła przy prędkości 30-60km/h. Brzmi to teoretycznie jak tarcie klocka (zacięcie się zacisku) jednak przy skręcaniu w lewo pisk się zwiększa natomiast przy skręcaniu w prawo pisk ustaje. Przy naciskaniu hamulca (nawet delikatnym) pisk ustępuje.
Po przejechaniu paru km sprawdzałem temperaturę kół i temp.felgi prawej była ewidentnie niższa niż lewej.
Podnosilem auto i krecilem kolem, ale nie słychać typowego szumu jak przy padaniu łożyska.
Klocki razem z tarczami wymieniłem około 3-4 miesięcy temu (SKF).
Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być lub może ktoś miał taki sam przypadek jak mój?
<<

angel_dark666

Awatar użytkownika

Dołączenie: 05 Mar 2017 12:13

Miejscowość: Irlandia

Post 22 Cze 2017 07:17

Re: Piski z koła przy niskich prędkościach

Moze zbieg okoliczności ale mi też piszczy z tylnego lewego koła, rozebrałem wszystkie zaciski, sprawdziłem , wyczyściłem, przesmarowałem smarem miedzianym, spiłowałem delikatnie ranty klocków, zrobiłem kalibracje hamulca recznego i nic to nie dało:)

Forum Opel Insignia poleca:

<<

rafalekjan

Awatar użytkownika

Dołączenie: 25 Lis 2015 23:56

Miejscowość: Wrocław

Post 20 Gru 2017 08:58

Okazało się, że podczas pobytu w górach spaliłem klocki to raz, a dwa panowie (pozwólcie, że napiszę to z małej litery) którzy wymieniali mi tarcze po prostu spartaczyli robotę i uszkodzili łożysko.
Wybaczcie, że dopiero teraz, ale sprawa jest rozwiązana i zamknięta.

A Panów z ul. Północnej we Wrocławiu - nie polecam.
<<

Zbyszek01

Dołączenie: 08 Lut 2015 12:22

Miejscowość: dolnośląskie

Post 22 Gru 2017 07:48

Jak można przy wymianie tarczy hamulcowej uszkodzić łożysko?

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Zawieszenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości