Zawieszenie Flexride

<<

qbik

Dołączenie: 26 Sty 2015 23:17

Miejscowość: Kraków

Post 02 Lip 2015 11:01

Zawieszenie Flexride

Witam,
Czy jest na forum ktoś z Krakowa,kto posiada Insignię z zawieszeniem Flexride?? chciałbym porównać czyjegoś Flexa z moim, mam wrażenie, że u mnie różnice w Sport/Tour są bardzo nieznaczne, lub ich w ogóle nie ma.Dziwna sprawa, żadnych błędów nie pokazuje, nie zależało mi przy zakupie na tym zawieszeniu, ale jeśli już jest w wyposażeniu chciałbym, aby należycie działało :)
<<

tomkod

Dołączenie: 16 Sty 2013 18:50

Miejscowość: DE/BI

Post 02 Lip 2015 15:30

Re: Zawieszenie Flexride

Jeżeli nie czujesz różnicy pomiędzy Sport a Tour to widocznie coś masz nie tak. Albo już amorki wymienione na standard?
Chyba ze w ustawieniach Sport masz wszystko powyłączane?

Forum Opel Insignia poleca:

<<

qbik

Post 02 Lip 2015 15:47

Robiłem diagnostykę zawieszenia, amorki są flex, i ich sprawność jest 80% więc nie wynika to z ich zużycia ani podmianki.
W ustawieniach również wszystko jest ok.Czytałem gdzieś, że może to być wina śniedziejących przewodów, ale myślę że błąd by wyskoczył, a tu nic :/
<<

jurass

Dołączenie: 07 Lip 2011 01:45

Miejscowość: Wa-wa

Post 25 Lip 2015 16:18

Ja mam podobne odczucia jak kolega qbik, ale ja się na samochodach nie znam i zmysły pewnie też mam przytępione. Największą różnicę czuję w reakcji kół na ruchy kierownicy przy spokojnym testowaniu na autostradzie i naciskaniu po kolei tych guzików. Specjalnych testów pracy amortyzatorów nie robiłem i przy normalnej jeździe w ślepym teście raczej nie rozpoznałbym, który tryb jest włączony. Może jakby specjalnie to testować w ostrym slalomie na torze. W konfiguracji trybu sport wszystko mam powłączane. Auto mam od nowości i przejechałem prawie 24 kkm.
(ST 1.6T Cosmo MY2011.5 - już historia) ===> ST 2.0T 4x4 Executive MY2014.5
<<

kicaj

Dołączenie: 01 Kwi 2014 20:12

Post 30 Lip 2015 09:45

qbik napisał(a):Witam,
mam wrażenie, że u mnie różnice w Sport/Tour są bardzo nieznaczne, lub ich w ogóle nie ma.Dziwna sprawa, żadnych błędów nie pokazuje,

Na jeździe próbnej też nie czułem różnicy...
Możesz wziąć jakieś auto z ASO to jazdy testowej...
<<

qbik

Post 30 Lip 2015 10:02

ostatnio wypuściłem się na autostradę, i przy większych prędkościach czuć wyraźną reakcję na zmianę pedału gazu, reakcję zawieszenia również czuć, natomiast zmian usztywnienia kierownicy nie :/
<<

maniunio57

Dołączenie: 03 Mar 2013 14:59

Post 30 Lip 2015 10:24

[quote="qbik"]Robiłem diagnostykę zawieszenia, amorki są flex, i ich sprawność jest 80% więc nie wynika to z ich zużycia ani podmianki.
W ustawieniach również wszystko jest ok.Czytałem gdzieś, że może to być wina śniedziejących przewodów, ale myślę że błąd by wyskoczył, a tu nic :/[/quT To nie przewody a końcówki(wtyczki- są cienkie jak szpileczki),to wyskoczy komunikat Sprawdż układ zawieszenia -u mnie tak było
<<

macem

Dołączenie: 02 Mar 2016 14:41

Post 31 Maj 2016 11:14

Jest różnica miedzy SPORT a standard i to duża, wystarczy przejechać się po kiepskiej drodze, po krętej drodze. U mnie np na standard jak przejezdzam np. na rondzie przez tory tramwajowe to bujnie tyłem delikatnie a na SPORT nie.

Może przejezdzie sie autem ze sztywnym zawieszeniem na gazowkach i wtedy wsiadzcie do Opla z flexride :).
<<

qbik

Post 31 Maj 2016 11:21

już czuję różnicę :)
<<

zohus

Dołączenie: 13 Lis 2013 23:29

Post 23 Kwi 2018 23:13

Witam
Koledzy nie znalazłem na forum wątku o poduszkach Mc Persona do Insigni. Pozwoliłem się zapytać właśnie w wątku z Flexride. Potrzebuję w mojej Isi z Flexride wymienić poduszki Mc Personana na przodzie i nie mogę ustalić jaki mają one nr kodowy GM lub Opla. Mam delikatne stuki i podejrzewam że to poduszki. Niestety nie mam kiedy rozebrać zawiechy, żeby jedynie looknąć na ich nr a potem wszystko poskładać. Jeśli ktoś z Was wymieniał te poduchy lub ma dostęp do programu gdzie można to ustalić proszę o info. Mam Isię w wersji ST, zawieszenie Flexride, wersja sport, obniżone. 2.0. CDTi 130KM z 2010.

W necie można znaleźć wiele różnych propozycji. Niektóre mają taki opis:

PARAMETRY TECHNICZNE:
Strona zabudowy: oś przednia, z lewej, z prawej; Info 2: z łożyskiem kulkowym
Zawieszenie: dla pojazdów z elektroniczną kontrolą wytłumiacza uderzeń, dla pojazdów z wyposażeniem na trudne warunki drogowe, dla pojazdów z zawieszeniem sportowym, dla pojazdów z zawieszeniem standardowym
http://allegro.pl/poduszka-amortyzatora-przod-opel-insignia-saab-9-5-i6345893517.html
inne nie i nie mogę się rozeznać.
Opel Insignia 2.0 CDTI / 2010 / Sports Tourer /
Następna

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Zawieszenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość