Drgania na kierownicy

<<

ejos

Dołączenie: 26 Gru 2009 10:36

Post 23 Lut 2010 15:28

Drgania na kierownicy

Witam
Mam problem z Oplem Insignia 2.0 CDTI Cosmo z automatem przy predkosci powyzej 120 km/h i wyzszej mam drgana na kole kierowniczym,
kola byly juz wywazane z 10 razy ale bez zmian wymieniono rowniez na inny komplet zeby wyeliminowac problem kol i drgania byly rowniez,
aktualnie samochod stoi w serwisei MM Cars Katowice i szukaj, tak ze zobaczymy

Czy ktos spotkal sie juz moze z czyms takim?
<<

pawito

Dołączenie: 15 Sie 2009 18:25

Post 24 Lut 2010 21:39

Re: Drgania na Kierownicy

Ja mam to od 125 km/h. Jestem jednak w lepszej sytuacji, bo wiem, że to wina opon. Kupiłem w serwisie Fuldy, po założeniu kilka razy wywazałem, potem reklamowałem- uznano reklamację na dwie, wymienione na nowe, ale problem pozostał. Gdy przejechałem się na letnich wszystko było OK. Teraz czekam na wiosnę aby zmienić opony, a na przyszły sezon nowe zimowe opony - z pewnością nie Fulda. Dodam jeszcze , że powyżej 185 km/h drgania znikają.
Życzę szybkiego rozwiązania problemu, bo szkoda aby taki samochodzik stał w serwisie.

Forum Opel Insignia poleca:

<<

miroslawus

Dołączenie: 20 Lis 2009 10:02

Post 25 Lut 2010 09:02

Ja mam ten sam problem:( Koła już wyważałem dwa razy problem pozostał. Również wybieram się do MM Cars w Katowicach na usunięcie usterki. Czy to wina opon nie wiem, odebrałem autko na zimowych więc nie miałem okazji sprawdzić jak będzie na letnich. Napisz jeżeli problem został usunięty!
<<

ejos

Post 25 Lut 2010 17:04

Panowie z MM Cars so juz bliscy rozwiazania problemu, jak go rozwiaza to dam znac - na chile obecna podobno wgrali nowy soft silnika i skrzyni biegow oraz zmienili tarcze i klocki tyl, oraz zalozyli swoje kola zimowe - nie bylo dgran, tak ze zostal jeszcze problem moich kół, jutro maja dac znac. Wiec napisze czy problem rozwiazali i jak.
<<

piotrula

Dołączenie: 23 Lis 2009 03:14

Miejscowość: Poznań

Post 12 Mar 2010 14:11

@ejos: problem rozwiązany? mam to samo i w poniedziałek umówiłem się do serwisu, wolę im od razu powiedzieć co mają zrobić niż kazać im tego szukać..
<<

ejos

Post 13 Mar 2010 10:20

Panowie dalej pracuja :) Zobaczymy co przyniesie przyszly tydzień :)
<<

ejos

Post 19 Mar 2010 00:00

Witam Problem trwa dalej, na chwile obecna rzeczoznawca stwierdzil ze dwie felgi (kola letnie) sa uszkodzone, wiec maja mi zamienic na nowe i problem powinien zniknac, ale nie chce mi sie w to wierzyc, dla zainteresowany problem wystepuje rowniez w niemczech ponizej dwa linki (trzeba znac niemiecki lub przynajmniej skorzystac z google translate)

http://www.motor-talk.de/forum/vibratio ... 3Bvibriert

http://www.motor-talk.de/forum/vibratio ... 94997.html

mysle ze do poniedzialku poinformuje co dalej w tym temacie
<<

ejos

Post 22 Mar 2010 16:41

A wiec problem nie zostal jeszcze rozwiazany. W samochodzie zostalo przeprowadzone dynamiczne wywarzanie kol - brak efektu, nastepnie zostal wezwany rzeczoznawca stwierdzil krzywe felgi kol, felgi zostaly wymienione a problem zostal dalej.
Ad serwis udostepnil mi 2 inne insignie do jazdy silnik CDTI 160 KM, manualna skrzynia biegow - w obu byl ten sam problem okolice 120 - 140 km/h drgania na kierownicy. Jedzilem rowniez insignia z innego salon w konfiguracji CDTI 160 KM, automatyczna skrzynia biegow - brak drgan. Tak ze jutro odbieram auto od MM Cars z uwaga ze drgania nie zostaly usuniete, i zobaczymy co na to u konkurencji powiedza.

Prosze o opinie innych uzytkownikow czy u Was tez wystepuja takie drgania.
<<

piotrula

Dołączenie: 23 Lis 2009 03:14

Miejscowość: Poznań

Post 22 Mar 2010 21:04

tak jak pisalem u mnie tez wystepuja - po raz trzeci wywazyli kola i powiedzieli ze wszystko jest ok :|
ja nadal czuje drgania, na dniach bede zmienial kola na letnie i zobacze czy to cos da..
<<

miroslawus

Dołączenie: 20 Lis 2009 10:02

Post 23 Mar 2010 10:45

u mnie problem również występuję. Też na dniach zmieniam koła na letnie i zobaczymy efekty.
Następna

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Zawieszenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości