Wąż wspomagania pęknięcie - standardowa usterka

<<

Wojtassss

Dołączenie: 27 Wrz 2012 11:20

Post 11 Paź 2014 22:19

Re: Wąż wspomagania pęknięcie - standardowa usterka

Mam to samo :D Dokładniej zrobione przez siebie, bo tam plastikowa uchwytka nie trzymała i przy skręcie w lewo wąż pukał o ramę i meeeeeeega denerwował :D
<<

Maximus37

Dołączenie: 08 Gru 2013 17:29

Post 13 Paź 2014 08:45

Ja też mam spięte tą opaską. Mam pytanie do tych co sami to wymieniali. Kolega Piotr pisze że płacił tez za uszczelki , wy natomiast w kosztach i opisach nic nie wspomnieliście o tym. Czy trzeba zaopatrzyć się w te uszczelki do wymiany czy nie? Bo zamierzam dzisiaj zabrać się za ten przewód.
Opel Insignia Sport Tourer 2.0 CDTi 160KM, OPC, PANORAMA

Forum Opel Insignia poleca:

<<

CargoHS

Dołączenie: 23 Sty 2014 19:28

Miejscowość: Wadowice

Post 13 Paź 2014 19:39

ja w tym miejscu pod tym uchwytem plastikowym mam gumową otoczkę :)
Opel Insignia 2.0 CDTI 130 KM HATCHBACK
<<

Maximus37

Dołączenie: 08 Gru 2013 17:29

Post 14 Paź 2014 18:05

Jestem po wymianie. Kilka uwag:
1. Przewód nie jest częściowo aluminiowy tylko stalowy.
2. Wspomniane wcześniej przez Piotra uszczelki uszczelka 2x - kod 0950989 nie występują w tym przewodzie. Z tego co mi powiedziano w serwisie to są to jakieś gumowe stożki które nie występują przy wymianie tego przewodu.
3. Uszczelki jakie u mnie były to 2 szt miedzianych uszczelek przy pompie.
4. Koszt naprawy wyniosł mnie 49,99zł za Dexron VI - 1 L + 30zł za spawanie no i plus robocizna (własna około 3h łącznie) Razem 79.99zł plus robocizna. Koszt mały, ale ile to pochodzi i czy dłużej jak nowy przewód...? To się okaże.
5. Wyciągnięcie tego przewodu okazało się dla mnie trudniejsze jak jego odkręcenie. Ostatecznie najpierw przesunąłem go maxymalnie do przodu, przekręciłem i dopiero wyciągnąłem go do tyłu.
Następnym razem myślę, że zrobiłbym to o połowę krócej :)
Opel Insignia Sport Tourer 2.0 CDTi 160KM, OPC, PANORAMA
<<

Andrew

Awatar użytkownika

Dołączenie: 13 Lis 2010 11:09

Miejscowość: Elbląg

Post 20 Lis 2014 17:01

Piotr_Łódź napisał(a):Aaaa poruszyłem temat podzielenia się kosztami z GM - nie ma możliwości, auto już po gwarancji długo, brak kampanii, nie ma pod co podpiąć się z kosztami :(
Naprawa 100% odpłatna

A ja dzięki Waszym informacjom dotyczącymi tego wadliwego przewodu napisałem "ładny" list do Opel Polska między innymi o kampanii naprawczej, nie ujęciu mojego auta nią, serwisowaniu w ASO, itp. itd. i po kilku rozmowach telefonicznych, dwóch mailach i dwóch tygodniach była decyzja z centrali, otworzyć zlecenie wymiany przewodu w serwisie, nasza partycypacja 100% :) I właśnie dzisiaj jestem po wizycie i wymianie. Jednak można :D Dzięki!
COSMO cdti, 160 kucy, X.2010, 6,8l/100km
<<

Silv3r

Dołączenie: 10 Mar 2014 21:01

Miejscowość: Wałbrzych

Post 16 Gru 2014 20:32

Rafal napisał(a):Tylko mocowania przewodu.... no i na obu koncach.

A to taka ciekawostka która zastałem podczas naprawy - przed demontażem przewodu.
Jestem pierwszym wlascicielem auto z 2010 serwisowane w 1 ASO od początku

to chyba akcja serwisowa :):) a wlasciwie opaskowa

Zabawne... Moja Isia także serwisowana tylko w ASO i także mam opaskę :D
Opel Insignia 11.2010 2.0 CDTi (160 HP) i jedyna słuszna wersja: COSMO + dodatki !
<<

maresky

Dołączenie: 24 Lut 2015 21:41

Post 24 Lut 2015 22:18

Przed tygodniem miałem awarię przewodu wspomagania w mojej Insigni 2.0 CDI 4x4, rok prod. 2011 przebieg ok. 95tys.km. Auto po gwarancji, brak kampanii naprawczej, w Opel Polska poinformowano mnie, że ewentualna partycypacja możliwa będzie po przewiezieniu auta do serwisu autoryzowanego. Tak zrobiłem po czym poinformowano mnie, że brak podstaw do partycypacji i pełna odpłatność wyniosła mnie ok. 850zł + demontaż w serwisie, do którego pierwotnie trafiłem. W ASO podano mi koszt usługi na 150zł, by w końcu policzyć dwa razy tyle, bo to 4x4. Zachowanie przedstawicieli Opla Polska i ASO oceniam jako wyjątkowo nieprofesjonalne i nieuczciwe. Uważam, że w przypadku typowych usterek występujących nagminnie firma, której zależy na renomie powinna zadośćuczynić klientowi, a nie karać go za to, że sprowadził auto z Niemiec i nie dał zarobić dealerowi na sprzedaży nowego auta. :evil: :evil: :evil:
<<

Silv3r

Post 31 Mar 2016 19:11

U mnie zdecydowanie dłużej zajął demontaż osłony pod silnikiem (całej) jak samo wyjęcie przewodu.

Polecam wyciągać go przez prawe nadkole. Robota na 2min dla dwóch osób.

Czy ktoś zrobił w całości przewód z gumy? Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem ale zastanawia mnie jak to później wszystko elegancko poprowadzić i zamocować.
Opel Insignia 11.2010 2.0 CDTi (160 HP) i jedyna słuszna wersja: COSMO + dodatki !
<<

Silv3r

Post 04 Kwi 2016 11:35

Byłem w dwóch firmach które zajmującą się hydraulika i pneumatyka.

W jedynej nie podjeto wyzwania twierdząc że się nie da, a w drugiej podejmą się pod warunkiem że dospawam 5cm rurkę aby mieli jak założyć wąż (za dospawanie zawolano mi 50zl....). Wolałabym uniknąć jakiegokolwiek spawania ale skoro nie ma innego wyjścia...

Jak to u Was wyglądało?

Wysłane z mojego... Czy to ważne?
<<

stanleypl

Dołączenie: 12 Sty 2015 23:36

Post 30 Sie 2016 10:39

Hej,

wszyscy mają "MAMBĘ", mam i ja :lol:

tylko takie pytanie, czy uda się tą rurkę polutować, czy spawanie tylko wchodzi w grę?
PoprzedniaNastępna

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Zawieszenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości